Česko - USA 4:3 po prodl.Cenná výhra na závěr. Čeští mladíci si poradili s USA a na Hlinka-Gretzky Cupu končí pátí

Čeští hokejisté vyhráli souboj o 5. místo na Hlinka Gretzky Cupu hráčů do 18 let, když porazili tým USA 4:3 v prodloužení. Obhájení loňského pátého místa z Edmontonu zařídil v 67. minutě Pavel Novák.

Čeští hráči se radují z vítězství nad Spojenými státy

Oba týmy se utkaly znovu po necelém týdnu a generálce na turnaj, kterou Češi vyhráli 3:1. Svěřenci kouče Karla Berana měli výborný nástup, v 11. minutě vedli už 2:0. Skóre otevřel kapitán Michal Gut a Tobiáš Handl zanedlouho v početní výhodě zvýšil.

Skóre se pak změnilo až v 36. minutě, kdy Jack Williams při vlastním oslabení potrestal chybu gólmana Jana Bednáře, jenž rozehrál soupeři přímo na hůl.

Zleva Cross Hanas z USA a domácí Štěpán Macháček

Cross Hanas pak v 52. minutě vyrovnal, ale už po 17 vteřinách přispěchal s bleskovou odpovědí Jan Myšák. Jenže Noah Ellis se v čase 57:20 postaral o to, že Češi nevyhráli ani na poslední čtvrtý pokus na turnaji v základní hrací době a zápas dospěl do prodloužení.

V něm se provinil proti pravidlům Tanner Kelly a domácím stačilo k využití přesilovky při hře čtyři na tři jen 25 sekund - vše před sebou propálil Novák.

Čeští hráči se radují z gólu. Vpředu vlevo je autor gólu kapitán Michal Gut během utkání Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let.

Sedmí skončili Slováci, kteří v Piešťanech přestříleli Švýcarsko 7:5. Domácí tým otočil z 0:2 na 5:2, ale výhru nakonec potvrdil až v závěru.

Od 19 hodin jsou na programu obě semifinále. V Břeclavi se utkají Kanada se Švédskem a v Piešťanech Rusko s Finskem.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:
Břeclav:
O 5. místo:
ČR - USA 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Gut, 11. Handl, 52. Jan Myšák, 67. P. Novák - 36. Williams, 52. Hanas, 58. Ellis.