Rubriky:

Reprezentace

Živě

Sýkora bere post trenéra osmnáctky jako ocenění své práce

25. května 2007 15:18 - PRAHA

Kariéra zkušeného hokejového trenéra Marka Sýkory prošla za necelý poslední rok několika zvraty. Nejprve musel po nepovedeném startu do extraligové sezóny opustit post kouče Plzně a v klubu přešel na post asistenta u dorosteneckého týmu. V dubnu mu pak sice uniklo angažmá v ruském klubu Chimik Moskevská oblast, ale o několik týdnů později mu svazoví funkcionáři svěřili reprezentační osmnáctku. To Sýkora považuje za dosavadní vrchol své trenérské dráhy.

 

Archiv

"Těším se, protože já už toho před sebou v trenérské práci moc nemám. Je to reprezentace, a i když je to s velkými uvozovkami pouze osmnáctka, tak to beru jako velké ocenění mé práce," uvedl v pátek Sýkora v rozhovoru pro ČTK. "I proto chci potvrdit svou zkušenost a kvalitu," dodal trenér, jenž vedle extraligy působil také v ruském Magnitogorsku.

Ačkoli výkonný výbor potvrdil jeho dosazení do funkce teprve ve čtvrtek, o programu na nejbližší období má již Sýkora jasno. "Je potřeba vyřešit všechny takové ty povinnosti jako zakončit práci v Plzni, dotáhnout to do konce s mou smlouvou, spolupracovat s Vláďou Růžičkou a všechno naplánovat," nastínil Sýkora. "Také jsem volal panu (Zdeňku) Motákovi a máme se příští týden setkat v Praze," dodal k otázce svého možného asistenta.

Právě působení u plzeňského dorostu se bude nyní Sýkorovi hodit. "Hráči ročníku 1990 hráli teď v dorostu, takže to bylo dobré seznámení s tou kategorií a je tam spousta zajímavých hráčů. Aniž bych věděl, jak to všechno dopadne s reprezentační osmnáctkou, tak si trenér dobrých hráčů tak nějak automatický všímá," uvedl Sýkora.

Rozhodně draft NHL 

O adeptech svého budoucího výběru chce mít přehled. "Přál bych si udělat již teď v červnu soustředění na ledě i na suchu, protože bych chtěl hráče poznat a vidět. Snad se to povede zrealizovat. Alfou a omegou pohledu na to mužstvo pak bude i draft NHL," prohlásil.

O návrat do extraligy uznávaný odborník nijak zvlášť neusiloval a nemusel tak řešit případné dilema mezi více trenérskými možnostmi. "Nedělal jsem nic proto, abych znovu trénoval v extralize. Z klubů se po tom konci v Plzni žádný neozval a zbývala tak vlastně jen varianta, že se někomu nebude dařit a vzpomene si na Sýkoru," řekl nový kormidelník reprezentační osmnáctky.

Sýkorův úkol nebude jednoduchý. Mládežnickou reprezentaci do osmnácti let povede za rok do boje o postup do nejvyššího patra světového hokeje. V cestě budou ve skupině stát Polsko, Kazachstán, Ukrajina, Litva a Slovinsko. Cíl má dopředu daný a zcela jednoznačný: najít cestu pro okamžitý návrat mezi elitu.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.