Čeští inline hokejisté skončili na MS šestí

LANDSHUT

Čeští inline hokejisté obsadili na mistrovství světa organizace IIHF v Německu šesté místo. V závěrečném duelu svěřenci amerického trenéra Joea Cooka prohráli se Spojenými státy 7:8 v prodloužení. Autorem rozhodující branky byl Christopher Peterson, který ve druhé nastavené minutě završil hattrick.

Ilustrační foto

Ještě o gól více vstřelil český útočník Jiří Polanský, díky němuž byli Češi prakticky celý zápas ve vedení, v 39. minutě dokonce třígólovém. Pak už ale stříleli branky jen Američané - minutu po Polanského sedmém gólu skóroval Sweatt a pak už přišly velké okamžiky Petersona, který dvěma trefami v rozmezí minuty a půl poslal zápas do prodloužení. V něm znovu on po 55 sekundách překonal brankáře Jirkůva a rozhodl.

O 5. místo:
USA - ČR 8:7 v prodl. (1:2, 1:2, 2:1, 3:2 - 1:0)
Branky: 43., 45. a 49. Peterson, 6. Hartlieb, 14. Beilsten, 28. Kern, 35. Popescu, 40. Sweatt - 8., 14., 28. a 39. Polanský, 4. Koudelka, 18. Hruška, 38. Piecha.