Živě

Leoš si mě pěkně našel, vzpomíná Rolinek na střet s Čermákem

18. prosince 2008 11:43 - PRAHA

Zajímavé setkání čekalo v šatně reprezentačního výběru českých hokejistů pro turnaj Channel One Cup útočníka Tomáše Rolinka. Nominační pozvánku od trenéra Vladimíra Růžičky totiž dostal také jiný forvard z KHL Leoš Čermák, přičemž na střet s ním v prvním semifinále Ligy mistrů mezi Magnitogorskem a Ufou před dvěma týdny nemá Rolinek právě ty nejlepší vzpomínky.

 

www.khl.ru

"Věděl jsem, že se na to zeptáte," řekl Rolinek s úsměvem novinářům. "Na ten zákrok si nevzpomínám, to je asi lepší říkat takhle. Ne, teď vážně. Nedával jsem pozor a Leoš si mě tam našel opravdu hezky. Určitě se spolu o tom ještě pobavíme," uvedl hráč Metallurgu Magnitogorsk na pražském srazu.

Výsledek vzájemného kontaktu reprezentačních útočníků odpovídal tomu, že Rolinek ho ani v nejmenším nečekal. Čermák je navíc o 11 centimetrů vyšší a o 13 kilogramů těžší. "Dostal jsem nahrávku, špatně ji zpracoval a sbíral jsem si puk zpod nohou. Takže jsem nic neviděl a pak jen cítil velkou ránu," vzpomínal Rolinek.

Následoval nekontrolovaný pád na led, z něhož se jen velmi těžce sbíral. "Vše jsem vnímal, ale měl jsem ukrutnou bolest hlavy a strašně se mi motala asi tak tři až čtyři minuty. V první chvíli po té ráně jsem nevěděl, která bije," přiznal Rolinek. Podle lékaře utrpěl lehký otřes mozku. "Ale já s tím dosud vůbec žádnou zkušenost nemám. Ještě jsem nedostal takovou ránu, takhle velkého ´stroma´ na hlavu. Abych však nemohl hrát další zápasy, tak vážné to nebylo," prohlásil.

Problémy mezi spoluhráči odmítl

Pár slov stihli oba aktéři tvrdé srážky prohodit hned po zápase. "Prý mě viděl a schválně přede mnou brzdil, tak věřme tomu, že do toho nešel úplně naplno. Mohlo to být třeba ještě horší. Věřím mu, tak mu chci tímto poděkovat, že ještě přibrzdil a nedopadlo to hůř," smál se Rolinek.

Že by měl incident vnést problém mezi spoluhráče v českém týmu, to rázně odmítl. "Já bych asi reagoval stejně, kdyby byly ty role prohozené. Hokej je prostě tvrdej sport a on mi šel normálně do těla. Nehledal bych v tom žádnou senzaci," řekl Rolinek.

V současnosti se cítí zcela v pořádku a žádné následky nepociťuje. "Řeknu až po turnaji. Když to bude špatné, tak to asi ještě cítím," uvedl s nadsázkou Rolinek. "Opravdu však myslím, že je vše v pořádku a žádný problém nebude."

Oba ruské velkokluby spolu svedly velmi prestižní souboj. "Vnímaly to tak oba kluby, protože se jednalo o semifinále Ligy mistrů, oba ty týmy jsou špičkami v Evropě a oba chtějí do finále," prohlásil Rolinek. Sám ale tento dvojzápas vnímá prestižně hlavně z jiného důvodu. "Protože hraju proti svýmu kamarádovi Michalovi Mikeskovi a bohužel mě porazil. Máme však ještě odvetu a tam se můžeme určitě pokusit vyhrát," podotkl Rolinek.

Zápas se nesl v nervózním duchu

Prestiži podle jeho slov odpovídal celý průběh zápasu, který se nesl v poněkud nervózním duchu. "Bylo to hodně vyhecované po celý zápas. Oni na to mají hráče, provokovali celou dobu. Hlavně Radulov jezdil po ledě a popichoval nás. Bylo to z jejich strany schválně vyprovokované a těch potyček tam bylo hodně," uvedl Rolinek.

Magnitogorsk tak nyní potřebuje k postupu do finále udělat dva úspěšné kroky. "Musíme vyhrát zápas a pak ještě nájezdy, pokud chceme do finále. Zkomplikovali jsme si to tím prvním zápasem, ale ty cíle jsou nastavené na finále. Takže tam budeme muset dvakrát vyhrát," připomněl Rolinek.

Duel ovlivnil neuznaný gól Marka

První semifinálový duel podle něho hodně ovlivnil neuznaný gól Jana Marka pro údajné postavení mimo hru. "Je to tak, ale slyšel jsem, že to ofsajd byl, pak zase to, že nebyl, ale zcela stoprocentně mi zatím nikdo neřekl, jak to bylo."

Pro turnaj Channel One Cup, který se kromě dnešního souboje Čechů se Švédy v Malmö odehraje celý v Moskvě, povolal kouč Růžička z KHL hned 11 krajánků. "Nemyslím si však, že by to měla být nějaká výhoda," tvrdil Rolinek. Tím pádem ovšem narazí v kabině na spoustu klubových protihráčů. "Určitě se budeme tak nějak hecovat, budeme si povídat, jak se kdo má v těch ruských týmech, a vyprávět si zážitky," těšil se Rolinek.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.