Živě

Slovensko prověří další adepty nároďáku, zachytají si oba brankáři

14. prosince 2009 18:34 - PRAHA

Především šance pro nové tváře probojovat se nastálo do kádru hokejové reprezentace, to bude úterní zápas českého národního týmu na Slovensku. V Košicích se u příležitosti oslav 80 let slovenského hokeje představí v českém dresu hned sedm nováčků a během zápasu se v brance protočí oba brankáři Jakub Štěpánek i Marek Schwarz.

 

Milan Malíček, Právo

„Začne chytat Štěpánek a druhou půlku zápasu odchytá Schwarz,“ oznámil na pondělním srazu českého výběru pro duel se Slovenskem asistent Josef Jandač. „Rozhodli jsme se tak už dávno, nechceme aby jeden z brankářů jen zbytečně seděl na lavičce. Brankáře pro čtvrteční zápas s Finskem však určíme až ve středu,“ dodal Jandač, jenž pro úterní zápas povýší do funkce hlavního kouče, protože Vladimír Růžička bude ve stejný den na tréninku v Praze s mužstvem, které bude český hokej reprezentovat na turnaji Channel One Cup.

K němu se ze sestavy pro Košice přidají pouze oba brankáři a obránce Angel Krstev. Z toho pohledu se může zdát zápas na Slovensku takřka bezvýznamný. „Je to zápas národního týmu, takže ´o ničem´ to určitě není,“ odporuje ale Jandač. „Nominovali jsme především hráče té mladší věkové kategorie, kterým se daří v klubech a pro které to může být šance se ukázat,“ pokračoval. Největší hvězdou ´jeho´ výběru je bezesporu Jan Marek, pro nějž to bude zkouška způsobilosti po nedávném zranění nohy.

Marek bude pravděpodobně kapitánem

Útočník Magnitogorsku bude také s největší pravděpodobností jmenován kapitánem týmu. Ačkoliv trenéři ještě ´céčko´ nikomu neudělili, očekává se, že připadne někomu z hráčů, kteří jezdí na akce Euro Hockey Tour. Vedle Marka připadají v úvahu také Krstev nebo Lukeš.

Slovensko připravilo do Košic silný výběr s několika hvězdami a těší se, že důstojně oslaví 80 let místního hokeje. „Je to logické a připomíná to oslavy 100 let hokeje u nás. Ale doufám, že to nedopadne tak jako v Praze, kde Slováci tehdy s mladým výběrem dostali výprask. My chceme nějaký výsledek uhrát,“ přeje si Jandač, který už dvakrát jako hlavní kouč českou reprezentaci vedl. Pokaždé to bylo právě proti Slovensku a pokaždé byl na straně poražených.

„Tenkrát bylo mužstvo složené převážně z hráčů, o kterých nebylo jasné, zda se mohou dostat do nominace pro mistrovství světa. Zatímco Slováci měli takřka hotový tým pro šampionát. Takže rozdíl byl jasný a Slováci zaslouženě vyhráli. Určitě ale nebudeme chtít prohrát i tentokrát,“ tvrdil odhodlaně a odtajnil sestavu týmu pro zápas v Košicích.

Sestava české reprezentace pro utkání v Košicích:

Štěpánek, Schwarz - Hunkes, Derner, Gulaši, Krstev, Hrabal, Drtina, Lučka, Kolář - Kvapil, Vampola, Kašpar - Lukeš, Marek, Kůrka - Růžička, Langhammer, Květoň - Kubiš, Birner, Černý.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.