Krásné gesto. Čeští a ruští hokejisté uctili památku zesnulého trenéra Říhy

8. listopadu 2020 12:59 - Helsinky/Praha

Jako vždycky se před startem zápasu postavili na modrou čáru, sundali si helmy, ještě před státními hymnami ale došlo na minutu ticha. Hokejisté české i ruské reprezentace tak před vzájemným soubojem na turnaji Karjala ve finských Helsinkách uctili památku trenéra Miloše Říhy, který zemřel 1. září ve věku jednašedesáti let.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přestože Češi na prvním podniku seriálu Euro Hockey Tour odehráli již zápasy se Švédy a Finy, vzpomínku na kouče, který národní tým vedl v uplynulých dvou sezonách, si nechali až na duel se sbornou.

Ne náhodou, neboť Říha osm sezon své trenérské kariéry působil i v Rusku, kde si udělal obrovské jméno a byl respektovaným odborníkem. V ruské Superlize vedl Chimik Voskresensk a Spartak Moskva. Hokejisty Spartaku pak trénoval i v Kontinentální lize, stejně jako v ní koučoval i Atlant Mytiššci, Petrohrad a Omsk.

Největším Říhovým úspěchem v KHL byl postup s podceňovaným Atlantem Mytišci do finále play off v ročníku 2010/11. Díky tomu byl vyhlášen trenérem sezony.

„Ještě před zápasem uctili hráči i činovníci v Hartwall Areně minutou tichu památku trenéra Miloše Říhy. Dneska hrajeme i za vás, trenére," uvedl na svém Twitteru český národní tým, který po Říhovi převzal od této sezony šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: