Všichni čeští hokejisté měli po Karjale negativní test na covid-19

9. listopadu 2020 14:16 - Helsinky/Praha

Výsledky PCR testů na koronavirus, kterým se hráči a členové realizačního týmu české hokejové reprezentace podrobili ve Finsku bezprostředně po skončení posledního zápasu turnaje Karjala, byly ve všech případech negativní.

 

Vesa Moilanen, ČTK/AP

Celkem byli účastníci testováni třikrát – minulé pondělí před odletem do Helsinek, následně po příletu do finské metropole a nakonec v neděli na závěr turnaje po utkání s Ruskem.

Po příletu do Helsinek měli hraniční hodnoty testu obránce Filip Hronek z Hradce Králové a útočník Litoměřic Pavel Novák. Oba museli v úterý při čekání na rozhodnutí finské hygieny zůstat v izolaci na pokoji v hotelu, čímž přišli o dopolední trénink.

Volní po 26 hodinách izolace. Hygiena ve Finsku pustí Hronka i Nováka do turnaje

Odpoledne po následném přezkoumání vzorků a obdržení zdravotní dokumentace byla oběma hráčům účast v turnaji povolena. Hronek byl nakonec vyhlášen nejlepším obráncem Karjaly.

Teď budou slova o degradaci vypadat jako nesmyslná, řekl trenér Pešán po prohře s Ruskem

Češi v ní na úvod porazili Švédsko 3:1, následně Finsko 2:0 a na závěr podlehli ruskému týmu složenému výhradně z juniorů 0:3. Trenér Filip Pešán tak při své premiéře na střídačce seniorského nároďáku obsadil s týmem konečné druhé místo.

škv, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: