Na Slovensku připravili pro mistrovství světa 31 tisíc pamětních mincí

15. února 2011 13:31 - PRAHA

Dárek na památku je připraven. Organizátoři hokejového mistrovství světa, které se koná na přelomu dubna a května na Slovensku, mají pro fanoušky vzpomínku na zdejší šampionát. Ve spolupráci Národní banky a Organizačního výboru šampionátu vyrazila Mincovna Kremnica sadu jedenatřiceti tisíc kusů pamětních mincí.

 

2011 IIHF World Championship, Slovakia

Motivem se stal maskot šampionátu vlk Goooly. „Tato sada ke světovému šampionátu obsahuje osm nominálů oběhových mincí s ročníkem sazby 2011, je zajímavá především pro sběratele,“ řekl Jaroslav Setnický, marketingový manažer Mincovny Kremnica.

Sbírka, která je pro návštěvníky připravena se skládá z barevného papírového obalu s tiskem a texty vztahujícími se k mistrovství světa. Mince jsou uložené v ochranné a průhledné fólii. Osm nominálů slovenských euro mincí vyražených speciálními, leštěnými razidly doplňuje oboustranný žeton s hokejovým motivem a logem MS 2011.

Celá sada vychází v nákladu 31 tisíc kusů, z nich 6 tisíc ve vysoké lesklosti. Zbylá část 25 tisíc mincí je vyhotovena z leštěných razidel.

lik, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace