Budu hodně naštvanej, pokud nás na olympiádu nepustí, řekl Pastrňák při převzetí Zlaté hokejky

27. srpna 2021 14:55 - Praha

Už popáté v řadě ovládl anketu Zlatá hokejka pro nejlepšího českého hokejistu sezony, což se před ním ještě nikomu nepodařilo. Necelé dva týdny po vyhlášení výsledků útočník Bostonu David Pastrňák převzal v Praze vítěznou trofej z rukou ředitelky pořádající agentury BPA sport marketing Jany Obermajerové.

BPA sport marketing

Pastrňák kvůli operaci kyčle sice zmeškal úvodní tři týdny sezony NHL, přesto byl v základní části nejproduktivnějším Čechem, z nichž si jako jediný dokázal udržet průměr bodu na zápas. V play off se ale jeho Boston poroučel už v semifinále Východní konference.

Přesto mu to na další triumf ve Zlaté hokejce stačilo, druhého Ondřeje Paláta, jemuž nepomohla ani obhajoba Stanley Cupu s Tampou Bay, porazil v hlasování trenérů Českého hokeje, národního týmu, mládežnických reprezentací, klubů nejvyšší soutěže a hokejových novinářů o pouhých 20 bodů.

Když ani Stanley Cup opět nestačí... Pastrňák je zase králem, trumfnul i kumšt Jágra

Pastrňák ovládl Zlatou hokejku už popáté v řadě, čímž překonal počin Jaromíra Jágra z let 2005 až 2008 a v celkovém počtu prvenství se vyrovnal druhému Dominiku Haškovi. Aby se však vyrovnal rekordmanovi Jágrovi, musel by českým hokejistům kralovat ještě sedmkrát...

Pozor, pálí David Pastrňák!

Dwyer Michael, ČTK

„Vyhrát Zlatou hokejku je pro mě čest, i když letos jsem si svým triumfem nebyl úplně jistý. Děkuju všem za hlasy, za výhru jsem rád," prohlásil Pastrňák.

Na přiložené videu se můžete podívat, o čem dalším rodák z Havířova při převzetí Zlaté hokejky hovořil. Třeba i o tom, jak by byl naštvaný, kdyby hráči z NHL nakonec v únoru nemohli jet na ZOH do Pekingu.

škv, Sport.cz