Rubriky:

Reprezentace

Hadamczika vytočily Vampolovy zkraty: Takhle nedisciplinovaný hráč prostě být nesmí

6. dubna 2012 20:20 - Riga

Trenér Alois Hadamczik těžko nacházel pochopení pro zkraty Petra Vampoly v posledních třech minutách pátečního mezistátního utkání v Rize. Nedisciplinovanost jednoho hráče, která způsobila dvě gólově potrestaná vyloučení, reprezentantům vzala vedení 3:1 nad Lotyšskem. Vítězný vstup do Euro Hockey Challenge zachránil až v rozstřelu dvakrát úspěšný Petružálek.

 

Milan Malíček, Právo

„Nechci Vampolu zatracovat kvůli pár chybám, jenže takhle nedisciplinovaný prostě být nesmí. Naskočil až do třetí třetiny, ke konci ale způsobil dvě oslabení a dostali jsme z toho dva góly. Zaplatili jsme už za jeho zbytečný faul a vrcholem všeho pak bylo, jak v předposlední minutě vyhodil puk do hlediště, aniž by byl pod tlakem protihráče," krčil rameny Hadamczik, jenž ale naznačil, že v sobotním zápase dopřeje Vampolovi druhou šanci.

„Může dostat prostor, aby se rehabilitoval, ale musí si uvědomit, že po takovém výkonu hraje o své další působení v týmu, který se chystá na světový šampionát," líčil trenér, jehož největší pochvalu si vysloužil Jakub Kovář, který kryl 32 střel. „Předvedl se ve velmi dobrém světle. Vůbec na něm nebylo znát, že tři týdny nechytal," říkal kouč, který přesto dodrží původní plán a do sobotní odvety postaví do branky Pöpperle. „Chci, aby se předvedli oba gólmani," mínil Hadamczik.

Starost měl v pátečním večeru ale o Petra Čáslavu, jenž po zásahu pukem nemohl pořádně hýbat pravou rukou a odjel do nemocnice na rentgen. „Skočil obětavě do střely. Snad to s jedním z našich klíčových obránců ale nebude tak zlé, jak to vypadalo, když šel z ledu. Každopádně v sobotní odvetě nenastoupí," mínil kouč.

Martin Kézr (Riga), Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.