Růžička určil jako jedničku pro MS do branky Saláka, Pavelce do Minsku brát nebude

10. dubna 2014 20:49 - Děčín

Docela nečekaně zveřejnil trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička vyřešení gólmanského rébusu pro květnové MS. Jedničkou pro turnaj v Minsku bude Alexander Salák, dvojkou Jakub Kovář a trojkou Pavel Francouz. Ondřeje Pavelce z Winnipegu, jenž odchytal v Soči největší díl z olympijského turnaje, na letošní mistrovství světa vůbec brát nebude.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do začátku šampionátu v Minsku sice zbývá ještě měsíc, ale kouč má jasno a v kabině všichni vědí, na čem jsou. „Do mistrovství světa je poměrně dost dlouho, ale už jsem o řešení přemýšlel několik dnů a tak jsme si sedli s klukama a řekli si, jaké role by měli mít. Hodně mi na tom záleželo, aby oni věděli a měli svůj klid. Když máme jasno, není důvod něco dál tajit," řekl Růžička, jenž se pokusil Pavelcovi vysvětlit své počínání.

„Zavolal jsem mu a vyříkali jsme si plno věcí, řekl bych, že šlo o chlapský rozhovor na úrovni. Mluvili jsme spolu snad patnáct minut. Vysvětlil jsem Ondrovi, že pro toto mistrovství to uděláme s brankáři, jak jsem vám už řekl, a pak přijde úplně stejná startovací čára pro pražské MS 2015, kde bude všichni gólmani v rovné lajně," prohlásil Růžička, jenž s telefonem u ucha sonduje od hráčů NHL jejich zájem reprezentovat.

„Jágr mi to sice pořád nezvedá, ale já s ním jako s typem staršího pravého křídla počítám. Podobně bych rád měl z New Jersey v obraně Židlického, ale od něj taky ještě nemám odpověď. Otazník je u útočníka Tlustého, který měl v Carolině problém s kolenem. Vesměs kladné odpovědi ohledně mistrovství dostávám od hráčů, které ale teprve čeká play off. Můžeme ale určitě počkat na ty, co vypadnou z prvního kola," přiblížil Růžička.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Koho byste nominovali vy jako brankářskou jedničku pro MS v Bělorusku?


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.