Pojede Jágr na mistrovství světa? Slíbil, že se mi brzy ozve, prozradil kouč Růžička

11. dubna 2014 21:20 - Děčín

Šance, že by Jaromír Jágr mohl dorazit na mistrovství světa do Minsku, žije. Reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Růžičkovi se konečně povedlo navázat kontakt s dvaačtyřicetiletým útočníkem New Jersey. „Prozváněl jsem ho do zámoří už několikrát, až konečně v pátek zareagoval a napsal mi na mobil zprávu, že se brzy ozve,“ vysvětluje kouč, jenž vzkaz bere jako dobrý začátek domluvy o Jágrově účasti na MS.

 

Mel Evans, ČTK/AP

Kdyby nechtěl hokejista o šampionátu ani slyšet, pravděpodobně by s trenérem vůbec nekomunikoval. „Do mistrovství zbývají ještě čtyři týdny, tak se snad stihneme domluvit. Nechci na Jardu tlačit, u něj bude záležet, jak se bude cítit, protože už mu není dvacet´," říká Růžička, jenž má o Jágrův start velký zájem.

Když byl dotázán na možnost povolat třeba sparťana Tona, tak naznačil, že jedno starší pravé křídlo už v plánu má a je to právě Jágr. Hledá mu i co nejvhodnější roli v mužstvu.

„Jarda je pan hráč, na něm se to musí stavět, ale nechci ho uvařit. Rád bych to udělal malinko jinak a zapojil ho víc týmově. Ze začátku mu dát třeba menší ice time a stavět ho na led v důležitou dobu," naznačuje kouč.

Hokejisté New Jersey už s jistotou nepostoupí do play off, reprezentační trenér by chtěl pro start v Minsku získat také obránce Marka Židlického.

kez, Sport.cz, Právo

Pojede Jágr na šampionát do Běloruska?


ČT sport 2:1 Česko - Slovensko 2:1 46. min
20210507T20:00:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

Časová osa: Reprezentace

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.