Rubriky:

Reprezentace

Vůjtek vyřadil z reprezentace pět hráčů

16. dubna 2016 06:34 - Biel

Trenér Vladimír Vůjtek zredukoval kádr hokejové reprezentace o pět jmen. Po pátečním druhém utkání ve Švýcarsku, kde Češi vyhráli 2:1 v prodloužení, končí obránci Marek Trončinský, Jan Rutta a útočníci Rudolf Červený, Jan Hruška a Lukáš Radil, jehož ze hry o účast na mistrovství světa vyřadilo zranění.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Příští týden se k týmu připojí první dvě posily z NHL bek Michal Jordán z Caroliny a forvard Arizony Jiří Sekáč. S mužstvem ve středu odletí do Finska, kde reprezentaci čekají dva duely seriálu Euro Hockey Tour.

Další dvě akvizice z kanadsko-americké soutěže - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a David Pastrňák z Bostonu - se představí až další týden ve Znojmě, kde by se Vůjtkovi měli již hlásit i finalisté z české extraligy a KHL.

Aktuální složení týmu:
Brankáři: Dominik Furch (Omsk/KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),
obránci: Milan Doudera, Josef Hrabal (oba Třinec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.), Michal Jordán (Carolina/NHL),
útočníci: Richard Jarůšek, Tomáš Urban (oba Mladá Boleslav), Roman Červenka (Chomutov), Petr Holík (Zlín), Dominik Kubalík (Plzeň), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Robert Kousal (Novokuzněck/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.), Jiří Sekáč (Arizona/NHL).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace