Rubriky:

Reprezentace

Hadamczik zůstává trenérem hokejové reprezentace

9. března 2006 12:46 - PRAHA

Alois Hadamczik byl výkonným výborem hokejového svazu potvrzen ve funkci reprezentačního trenéra i pro mistrovství světa v Lotyšsku. Bronz ze zimní olympiády v Turíně byl sice hodnocen jako úspěch, ale ne vše prý proběhlo bez chyb. Platná roční smlouva s Hadamczikem bude ze strany federace dodržena, pak ale mají nastat změny.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

"Připravujeme novou koncepci," hlásil šéf svazu Vratislav Kulhánek. Příští realizační tým by měl vydržet až do olympiády ve Vancouveru 2010. Čtvrteční uzavřené zasedání výkonného výboru bylo chvílemi bouřlivé. I přes dveře byl slyšet hromový hlas Vladimíra Růžičky, který je zodpovědný za reprezentační úsek.

Hadamczik: V Turíně žádné problémy neexistovaly

Hadamczik krátce po dvanácté prošel beze slova zástupem novinářů a ze sídla svazu rychle odjel. "V klidu jsme si o všem pohovořili. Dostal jsem téměř od každého člena výboru nějakou otázku, zodpověděl ji, a bylo to," říkal později Hadamczik do telefonu.

Turínská bronzová medaile nenaplnila touhy hokejové veřejnosti po zopakování triumfu z Nagana. Hůře však fanoušci nesli podivný herní projev českých hvězd z NHL. Kolovaly zprávy, že hráči si taktiku určují sami a trenér nemá respekt. Při zápase s Kanadou se hokejisté měli dokonce zamknout v šatně, aby za nimi kouč nemohl. "Já se o výmyslech a lžích nehodlám bavit. V Turíně žádné problémy neexistovaly. O zamčené šatně jsem četl, přitom to nemohla být pravda. Naše kabina byla průchozí, v podstatě zamknout nešla," oponoval trenér.

Jágr o olympiádě už mluvit nechce

Že vše nebylo zdaleka ideální, potvrdil v pozdějších vyjádřeních v zámoří také Jaromír Jágr, jenž po utkání o bronz s Ruskem oznámil konec reprezentační kariéry. "Napsalo se ale něco jiného, než o čem jsem mluvil," řekl Jágr, který se už k turínské olympiádě vyjadřovat nehodlá.

Co tedy konkrétně bylo ze strany svazu Hadamczikovi vytýkáno? "Snad jedině práce s médii. Víc bych se k tomu říkat nechtěl, napsalo se o Turínu tolik nepravd a výmyslů," vyprávěl kouč. Mlžil i Kulhánek. "Vstřícnost k médiím nebyla od kouče nejlepší, ale jinak bych o tom pomlčel," uvedl předseda svazu.

Neopakovat chyby z olympiády

Výkony na ZOH ani podle Hadamczika nebyly ideální, ale tým se dokázal dobře připravit na klíčové bitvy. "Hráči předvedli maximální přístup a zaujetí. Dokázali jsme zvládnout čtvrtfinále se Slováky a pak i utkání o bronz s Ruskem. Řada z nás byla na takové akci poprvé, museli jsme se s řadou nových situací srovnávat," tvrdil trenér. "Bronz byl jednoznačně hodnocen jako úspěch," potvrdil i Kulhánek.

Otázkou ale zůstává, kolik hokejistů z NHL, kteří byli v Turíně, bude mít zájem hrát i na květnovém MS. Podle zákulisních informací jde o nepatrné procento. "S kluky z NHL, kteří podle postavení v tabulce přicházejí v úvahu, jsme mluvili a vyjádřili zájem," přesvědčoval Kulhánek. "S kterými? To v tuto chvíli neřeknu. Důležité je, aby se chyby z olympiády neopakovaly," nabádal předseda svazu.

Marek Burkert, Igor Bruzl, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.