Česko - Japonsko 3:2Ženská hokejová osmnáctka na úvod MS porazila Japonsko

České hokejistky vstoupily do domácího mistrovství světa hráček do 18 let vítězstvím nad Japonskem 3:2. Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce otočily výsledek ve třetí třetině, vítěznou branku vstřelila v 51. minutě Natálie Mlýnková.

Český tým před 1825 diváky v Přerově udělal první krok ke splnění svého cíle, jímž je postup do čtvrtfinále z prvních dvou míst skupiny B a následná účast mezi nejlepší čtyřkou.

Domácí vedly po trefě Erbenové deset sekund před koncem první třetiny. Ve druhém dějství sice otočily stav Airi Satóová a Jamašitaová, ale ve 43. minutě vyrovnala Kaltounková a zápas rozuzlila Mlýnková.

V neděli čeká Česky v dalším duelu v základní skupině B v Přerově od 16:15 duel se Švýcarskem.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let:
Skupina B (Přerov):
ČR - Japonsko 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 20. Erbenová, 43. Kaltounková, 51. Mlýnková - 32. A. Satóová, 40. Jamašitaová.
Finsko - Švýcarsko 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)