Rubriky:

SP 2016

Šustr při první trefě v reprezentaci nachytal spoluhráče. Nebylo to poprvé, vtipkoval

23. září 2016 12:41 - Toronto

Obránce Andrej Šustr se dočkal premiérové trefy v dresu české hokejové reprezentace proti svému klubovému spoluhráči z Tampy Bay Benu Bishopovi. V závěrečném vystoupení na Světovém poháru v Torontu pomohl trefou v 37. minutě na 3:2 k vítězství 4:3 nad Spojenými státy americkými.

Litujeme, toto video není ve vaší zemi dostupné

sntv

"On to není první gól, který jsem mu dal. Nějaké vlastňáky tam asi už byly... Určitě nějaké vtípky v šatně proběhnou," usmíval se Šustr. Puk za první gól při šestém reprezentačním startu si neschoval a doufal, že ho pro něj budou mít maséři.

Bishopa prostřelil z pravé strany z úhlu, když našel skulinku u bližší tyče. "Vyplavalo to tam zpoza brány, drželi jsme puk na prknech. Jakub Voráček vybojoval puk a dostal to přede mě na brankovou čáru, já jsem to tam trošku se štěstím Bishopovi protlačil," uvedl dvoumetrový zadák k pokoření ještě o centimetr většího gólmana.

Světový pohár si užíval

Šustr byl rád, že Češi zakončili turnaj vítězně, přestože už neměli šanci bojovat o play off. "Oba týmy byly trošku z turnaje, takže možná to bylo pro některé těžší se namotivovat. Ale pokaždé, když člověk hraje za národní tým, tak by měl být připravený na sto procent, nic nevypustit a jít s hrdostí do každého zápasu. Dneska jsme to udělali," pochvaloval si plzeňský odchovanec, který v reprezentaci na Světovém poháru debutoval.

"Jsem rád, že jsem tady mohl hrát. Poprvé za národní tým a hned takovýhle velký turnaj. Hodně jsem si to tady užíval a je super reprezentovat. Každý zápas byl pro mě obrovská zkušenost," řekl zadák, který má v NHL na kontě 195 zápasů a dalších 46 duelů sehrál v play off.

Z celkového vystoupení českého týmu měl s výjimkou úvodního debaklu s Kanadou 0:6 dobrý dojem. "Ten první zápas nám utekl hned na začátku, tam nebylo o co hrát. Pak přišel vyrovnaný zápas s Evropou a nakonec výhra nad Amerikou. Takže myslím, že takovou ostudu jsme zase neudělali, jak se píše v médiích a jak se to pořád omílá dokola," dodal Šustr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: SP 2016

Filtr článků - SP 2016


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..