Rubriky:

Tipsport Cup

Seamana možná zlomí nabídka z Manchesteru

19. května 2003 10:24 - PRAHA

Ve svých devětatřiceti letech se anglický fotbalový brankář David Seaman pomalu vytrácel z brankoviště Arsenalu i národního týmu. Uvažoval, že skončí. Minulý týden mu však někdejší kouč reprezentace a nyní trenér ligového Manchesteru City Kevin Keegan nabídl novou smlouvu. A možná uspěje, Seaman nabídku 30 tisíc liber týdně vážně zvažuje...

 

Internet

Seaman byl dlouho předmětem nejrůznějších spekulací ostrovního tisku. Nejčastěji se šuškalo: "Po vítězném finále Anglického poháru to zabalí..."

Londýnští 'Kanonýři' nejstarší fotbalovou trofej po výhře 1:0 nad Southamptonem skutečně získali, ale Seaman ještě neřekl konečný verdikt. Pouze prohlásil, že pokud neukončí kariéru, chce hrát v týmu, v němž bude jedničkou. "U nás tuhle jistotu nemáš," odvětil mu v rozhovoru mezi čtyřma očima francouzský trenér Arsenalu Arsen Wenger a přinutil Seamana přemýšlet o budoucnosti.

KONEC? Seaman dá v neděli sbohem aktivní kariéře

Konec kariéry se vzdálil

V závěru minulého týdne zveřejnil bulvární britský list The Sun informaci, podle níž Seamana 'nahání' Kevin Keegan a zpochybnil tak veškeré informace o brzkém konci Seamanovy bohaté kariéry. Že je gólmanův odchod do méně známějšího klubu z Manchesteru na spadnutí, potvrdil i jeho dlouholetý přítel Bob Wilson, kouč brankářů Arsenalu. "Je vysoce pravděpodobné, že David odejde," řekl muž, který v poslední době také paličatě popíral Seamanův odchod do fotbalové penze. "Nevím, jak se David rozhodne, ale podle mě má stále chuť hrát," prohlásil například nedávno a poslední vývoj mu dává za pravdu.

Otázkou nyní je, jak zareaguje Arsenal. Ten již dříve ústy Wengera vyhlásil, že nehodlá prodloužit zkušenému veteránovi smlouvu. Wenger se nikdy netajil ambicí uspět v Lize mistrů. K tomu ovšem potřebuje brankáře schopného odchytat okolo šedesátky duelů, a to Seaman není. Wenger by ovšem zároveň nerad pouštěl svého nejstaršího svěřence jinam, vždyť už s ním počítal na post trenéra brankářů.

Po slovech trenéra Keegana, Seamanova fanouška, "David je stále nejlepší a byl by pro nás obrovským přínosem" se však zdá konec jedné slavné kariéry zase o nutný kus dál...

Martin Kavka

Časová osa: Tipsport Cup

Filtr článků - Tipsport Cup


Podsekce:

       

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..