Rusko - Kanada 2:1Češi narazí v boji o semifinále na zámořský tým. Rusové porazili domácí Kanadu

Vancouver/Praha

Hokejové mistrovství světa do dvaceti let má za sebou boje v základních skupinách. Suverénní Rusko na závěr porazilo i domácí Kanadu 2:1 a coby vítěz skupiny A si zahraje čtvrtfinále se Slováky. Kanaďané narazí na Finy, kteří podlehli USA 1:4. Američané tak v boji o semifinále změří síly s Českou republikou. Švédové po výhře nad Kazachstánem 4:1 ovládli skupinu B a ve čtvrtfinále se utkají se Švýcary.

Ruská radost po vstřeleném gólu proti Kanadě na MS do 20 let.

Svěřenci trenéra Václava Varadi, kteří skončili díky vítězství nad Dánskem 4:0 ve skupině A třetí, se pro boj o semifinále budou stěhovat z Vancouveru do Victorie. Duel se bude hrát ve čtvrtek ve 2:00 SEČ.

Češi v případě výhry narazí v boji o finále na lepšího z duelu Ruska se Slovenskem.

Američané v boji o druhé místo ve Victorii otevřeli skóre devět sekund před koncem první třetiny, kdy překonal brankáře Ukka-Pekku Luukkonena Jason Robertson.

Ve druhém dějství zvýšili náskok Tyler Madden a Ryan Poehling a ve 43. minutě posunul v přesilové hře skóre už na 4:0 svou druhou trefou v utkání Madden. Brankáři Caydenovi Primeauovi sebral čisté konto necelých sedm minut před koncem Jesse Ylönen.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:
Skupina A (Vancouver):
Kanada - Rusko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Glass (Tippett) - 6. Denisenko (Kravcov, Samorukov), 51. Šen (Romanov). Rozhodčí: Bruggemann (USA), Sjöqvist (Švéd.) - Kovacs (Švýc.), Yletyinen (Švéd). Vyloučení: 4:5, navíc Frost (Kan.) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: Diváci: 17.556.
Skupina B (Victoria):
Švédsko - Kazachstán 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Bemström (Bäck, Sandin), 13. Sandin (Lundeström), 17. Lundkvist, 60. Sandin (D. Gustafsson) - 50. B. Muratov (Orechov, Samat Danijar). Rozhodčí: K. Anderson (USA), Ansons (Lot.) - Nikulainen (Fin.), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 5362.
USA - Finsko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Robertson (Farabee), 32. Madden (Norris), 37. Poehling (Kemp), 43. Madden (Norris, Robertson) - 54. Ylönen (Vaakanainen, Talvitie). Rozhodčí: Alarie (Kan.), Björk (Švéd.) - Goljak (Běl.), Hynek (ČR). Vyloučení: 3:5, navíc Talvitie, Vainionpää (oba Fin.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6556.