Rubriky:

MS hokej U20

Radost Teplého směla trvat jen do půlnoci. Němce nesmíme podcenit, říká

28. prosince 2019 07:22 - Ostrava

Asistoval u tří ze čtyř českých gólů v ruské síti, ale osobní produktivitu útočník Michal Teplý neřeší. Spíše ho těší skvělý vstup reprezentační hokejové dvacítky do MS na domácím ledě. „Zvládli jsme to i díky skvělé divácké kulise, ale naše radost směla trvat jen do čtvrteční půlnoci. Teď už myslíme jen na Němce, potřebujeme uspět i v sobotním zápase,“ říká odchovanec Havlíčkova Brodu.

Sport.cz

Odehrál minulou sezonu ještě jako sedmnáctiletý i 15 utkání v extralize dospělých za Liberec, v létě byl ale draftován Chicagem a vydal se za oceán. Tam Teplý hraje juniorskou WHL za Winnipeg Ice. „Užívám si v hokejovém městě. Bydlím v místní rodině, daří se mi i na ledě a snad se posouvám blíž snu o NHL," vykládá hráč s bilancí 13+17 z 29 ligových zápasů v této sezoně.

Odmítá, že by česká dvacítka měla být na šampionátu za outsidera. „Jsme z mnoha stran podceňováni, ale ono je lepší internetové diskuse ani nečíst. Důležité je, že lidi přišli, fandili a hnali nás za úspěchem. Bylo to až neuvěřitelné, včetně děkovačky po zápase," usmívá se.

Naprosto šílené, píší v Rusku o porážce. Češi hráli druhé housle a provokovali

Už při premiéře měl v hledišti celou rodinu, dnes to bude stejné. „Ani nevím, kde naši sedí, ale taky byli moc rádi, že jsme turnaj začali výhrou. Rusama se už ale vůbec nemůžeme zaobírat, teď hlavně nepodcenit Němce, jsou houževnatí, hodně se budou srážet," uvažuje Teplý.

Zleva Jan Jeník a Michal Teplý z České republiky se radují z gólu proti Rusku.

Jaroslav Ožana, ČTK

Český trumf vidí v brance. „Lukáš Dostál je nejlepší gólman ročníku 2000 a jsme si jistý, že nás zase podrží ve chvíli, kdy je to potřeba. A když k tomu všichni přidáme výkon, jako s Ruskem, můžeme vyhrát i podruhé," říká šikovný útočník. Šokem pro něj ale bylo Laukovo zranění. „Doufal jsem, že bude i po tom střetu dobrej, bohužel není. Je mi líto co se stalo a když jsem se vžil do jeho situace, tak bych byl taky hodně nešťastný," líčí Teplý.

Ztrátu hráče, který jako jediný hraje v zámoří hokej dospělých, považuje za citelnou. „Tohle rozhodně nikdo z nás nechtěl. Zranil se důležitý hráč, ale turnaj tím nekončí a věřím, že i taková nepříjemnost nás dokáže ještě víc stmelit," vykládá.

Martin Kézr, Právo

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..