Rubriky:

MS hokej U20

Trenér naordinoval větší agresivitu, tvrdost a Češi přejeli Rakousko na MS

31. prosince 2020 23:44 - Edmonton/Praha

Konec základní skupiny mistrovství světa dopadl na výbornou. Čeští junioři porazili v Edmontonu Rakousko 7:0 a v sobotu si zahrají na hokejovém šampionátu čtvrtfinále. Jistotu play off jim dal jasný výsledek s Rakušany, kdy národní tým vyslal 61 střel, soupeř 15. O dalším soupeři rozhodne noční utkaní mezi Kanadou a Finskem. Češi půjdou na nejlepšího ze skupiny A.

 

Jason Franson, ČTK/AP

První gól si připsal český tým ve 27. minutě, do té doby lehce pracovalo nervové ústrojí. „Trochu to byla úleva, věděli jsme, že jsme v útoku lepší, bylo to otázkou času, kdy góly přijdou. Od prvního gólu to trochu otevřeli a postupně to tam padalo," říkal po zápase obránce Šimon Kubíček.

Jeho slova potvrdil také trenér Karel Mlejnek. „Bylo to těžké utkání po psychické stránce, nutili jsme hráče do větší agresivity, tvrdosti a do většího tlaku v předbrankovém prostoru."

Nakonec jasná záležitost. Češi nedali na MS Rakousku šanci a zahrají si čtvrtfinále

Český tým si připsal 61 střel, Rakušané jen 15, což je vždy nepříjemná situace pro brankáře, který není v permanentním zápasovém tempu. „Tyhle zápasy jsou vždycky těžký, udržet se v koncentraci, soustředit se na hru. Měli tam protiútoky, ale jak jsme dali gól, tak se to uklidnilo. Hlavu jsem udržel v zápase, takže dobrý," okomentoval utkání gólman Nick Malík.

Základní skupina je minulostí, dvě výhry, dvě porážky, s touto historií půjdou Češi do čtvrtfinále. To je ale výjimečné, není prostor na opravu. „Můžeme hrát s každým, jen musíme hrát svoji hru. Musíme se dobře připravit a můžeme to zvládnout," věří v úspěch Malík, který neřešil potencionálního soupeře. „Kvalita je na obou stranách, bude záležet na nás. Nic jiného tam není, je jedno, jestli to bude Kanada nebo Finsko."

Hlavní kouč musí připravit strategii, jaká bude? „Turnaj se vyvíjí, potřebujeme zlepšit to, co bude platit na soupeře ve čtvrtfinále," řekl k sobotnímu duelu Mlejnek a dodal. „Do každého utkání jdeme s tím, že chceme zvítězit. Snažíme se připravit hráčům plán, abychom zvítězili, stejné to bude ve čtvrtfinále."

lik, Sport.cz

Časová osa: MS v hokeji do 20 let

Filtr článků - MS hokej U20


MS U20 v hokeji Kanada

Mistroství světa v hokeji hráčů do 20 let se již tradičně odehrává na přelomu kalendářního roku, letošní ročník začíná 25. prosince 2020 a končí 6. ledna 2021. Místem konání je kanadský Edmonton, kvůli koronavirové pandemii se celá okce odehrává v tzv. "bublině." Česká republika se ve skupině B utká s Ruskem, Švédskem, USA a Rakouskem. Triumf obhajují hráči Kanady.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..