Zlomová bitva na MS s Kanadou. Jsou to furt kluci jako my, věří v sílu národního týmu český útočník

Dodržet taktiku a vydržet hrát šedesát minut. Na první pohled snadný úkol, ale realita může být daleko obtížnější. Čeští junioři v neděli od jedné hodiny ráno budou hrát čtvrtfinále světového šampionátu v Edmontonu s kanadskými hokejisty. Týmem, který zatím na turnaji dominuje. Trenér Karel Mlejnek věří, že přijde zázrak. „Víme o jejich kvalitě, budeme se je snažit porazit naší taktikou, naší týmovostí a bojovností. Zvládneme to,“ doufá v senzaci útočník Adam Najman.

Budou se čeští junioři po čtvrtfinále na MS radovat ze senzace?

Jak jste naladěni na klíčový zápas na světovém šampionátu?

Určitě se těšíme, od 5. prosince jsme byli zavřeni v bublině, doufáme, že ho zvládneme. Chceme udělat úspěch a doufáme, že se nám to podaří. Máme tady fakt vynikající partu a držíme při sobě, věřím, že si pomůžeme na ledě.

Viděl jste nějaké zápasy kanadského týmu v Edmontonu?

Když máme volno, v televizi sledujeme všechny zápasy. Kanaďané mají hodně individualit, jsou šikovní na puku. Tohle se jim budeme snažit rozbít týmovostí a bojovností.

Je Kanada na úrovni Švédska, Ruska a USA, které jste měli v základní skupině?

Nemyslím si, že budou o něco výš, budou stejní. Jsou to furt kluci jako my. Zařadil bych je na stejnou úroveň.

03:30, finále.

Při porážkách s USA a se Švédy jste s nimi více než třetinu drželi krok, ale pak přišel zlom a byly z toho porážky 0:7 a 1:7. Co udělat, aby nepřišel zase osudový zlom?

Klíč bude, abychom hru udrželi šedesát minut, abychom nevypadli z tempa, tohle si musíme nastavit v hlavách. Hlavně dodržovat taktiku. Musíme se z těch zápasů poučit a držet to šedesát minut jako s Ruskem.

Co je to poučení?

Vydržet hrát šedesát minut a mít v hlavě, že zápas končí až sirénou. Nepřestat hrát po dvou obdržených brankách.

Má Kanada vyrovnanější řady než soupeři ze skupiny?

Víme, jakou mají sílu, na to se musíme zaměřit. Musíme doufat, že to šedesát minut udržíme a zápas zvládneme.

Pomůže vám pro sebevědomí výhra nad Rakouskem 7:0?

Potřebovali jsme vyhrát, takže výhra je pro nás plus. Teď se soustředíme na zlomový zápas, který doufám zvládneme.

Překvapí čeští hokejoví junioři a vyřadí na MS ve čtvrtfinále favorizovanou Kanadu?