Obě české posádky postoupily do semifinále veslařské regaty v Riu

8. srpna 2016 15:53 - Rio de Janeiro

Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník zvládli své druhé jízdy na olympijských hrách v Riu de Janeiro a postoupili do úterního semifinále. Obě české posádky obsadily v opravách třetí místo.

 

Carlos Barria, Reuters

Antošová s Fleissnerovou i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah nastupovaly do oprav s cílem porazit alespoň jednoho soupeře, do semifinále totiž vždy postoupily tři ze čtyř posádek. A obě lodě to zvládly.

Ženský dvojskif se polovinu dvoukilometrové tratě držel na druhém místě, poté jej předstihla americká dvojice Ellen Tomeková, Maghan O'Learyová. Z vítězství se radovaly Němky Mareike Adamsová, Marie-Catherine Arnoldová, které se připravují pod vedením českého trenéra Přemysla Panušky.

Čtveřice Vraštil, O. Vetešník, Kopáč a J. Vetešník se od startu do cíle držela na třetím místě a v závěru dokázala odrazit nápor finišujících Kanaďanů.

Další tři české posádky, které se do Ria kvalifikovaly, si postup do dalších bojů zajistily již v sobotu. Skifaře Ondřeje Synka a Miroslavu Topinkovou Knapkovou čekají v úterý čtvrtfinálové jízdy, dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil se představí v semifinále.

ČTK

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi