Rubriky:

Češi

Skifaři Synek i Topinková Knapková jsou v semifinále OH

9. srpna 2016 13:48 - Rio de Janeiro

Skifaři Ondřej Synek i Miroslava Topinková Knapková postoupili bez problémů do čtvrtečního semifinále olympijské regaty v Riu de Janeiro. Čeští reprezentanti obsadili ve čtvrtfinále druhá místa, když nestačili na soky z Nového Zélandu. Synka pokořil obhájce zlata z Londýna Mahé Drysdale, Topinkovou Knapkovou předjela Emma Twiggová.

 

Vít Šimánek, ČTK

Další tři české posádky, které se na olympiádu kvalifikovaly, se dnes představily již v semifinále a ani jedné se nepodařilo postoupit do finále. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil, dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník tak budou ve čtvrtek bojovat o 7. až 12. místo ve finále B.

Synek se už ve čtvrtfinále utkal se svým dlouholetým sokem. Oba si však uvědomovali, že jejich hlavní souboj má přijít až ve finále. V první polovině byl v čele český veslař, který v předešlých třech letech ovládl mistrovství světa, poté jej Drysdale předstihl.

Přibližně na metě 1300 metrů Novozélanďan tradičně zrychlil a do cíle dojel s náskokem čtyř sekund před Synkem. Svěřenec trenéra Milana Dolečka staršího však viditelně šetřil síly a v poklidu dokončil svoji druhou jízdu na olympiádě.

"Konečně jsem si trochu spravil náladu po třech dnech veslování na trenažéru," zaradoval se Synek a připomněl tak patálie s větrem, které závody do dnešního dne ovlivňovaly. Tentokrát už byly podmínky lepší. "Už dopředu jsme tušili, jak to dopadne. Drysdale žádný závod nevypustí, zatímco já jsem nechtěl mrhat silami a pošetřil jsem," objasnil Synek.

Podobně v klidu projela cílem i Topinková Knapková, obhajující v Brazílii zlatou medaili z předešlých her. Obě favoritky se brzy odpoutaly od dalších závodnic a bezpečně jistily postup do semifinále. Světová šampionka z roku 2014 nakonec českou veslařku porazila o pět sekund.

"Snažila jsem se jí držet, ale když jsem viděla, že trochu ztrácím, tak jsem se začala soustředit spíš na svou techniku, abych to měla pod kontrolou a nedělala zbytečné chyby," uvedla Topinková Knapková. "Moc jsem teď netrénovala, takže jsem taková nerozdýchaná, ale snad to bude příště lepší," řekla.

Dvojka bez kormidelníka, ženský dvojskif i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah obsadily v semifinále poslední šesté místo. Helešic s Podrazilem i Antošová s Fleissnerovou se se začátku trati drželi na čtvrtém místě, ale ve druhé polovině klesli na konec startovního pole. I oni tak mohli šetřit síly na závěrečné vystoupení na hrách. Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah byla poslední od začátku.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Veslování - jízdy s českou účastí:
Muži:
Skif - 2. čtvrtfinále:
1. Drysdale (N. Zél.) 6:46,51
2. Synek (ČR) 6:50,51 - postoupil do semifinále
Dvojka bez korm. - 2. semifinále:
1. Bond, Murray (N. Zél.) 6:23,36
...
6. Helešic, Podrazil (ČR) 6:32,85 - pojedou finále B
Čtyřka bez korm. lehkých vah - 2. semifinále:
1. Švýcarsko 6:17,85
...
6. ČR (Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník, Vraštil) 6:33,43 - pojedou finále B
Ženy:
Skif - 1. čtvrtfinále:
1. Twiggová (N. Zél.) 7:31,79
2. Topinková Knapková (ČR) 7:37,04 - postoupila do semifinále
Dvojskif - 2. semifinále:
1. Madajová, Fularczyková-Kozlowská (Pol.) 6:50,63
...
6. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:03,79 - pojedou finále B
ČTK

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..