Sasaki - Koukal 2:1 Čeští badmintonisté opouštějí olympiádu bez vítězství

13. srpna 2016 14:32 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 13. srpna 2016 20:13)

Čeští badmintonisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal odjíždějí z olympijských her bez jediné výhry. Oba v sobotu prohráli i své druhé zápasy ve skupině. Gavnholt prohrála 0:2 na sety s Jing Yi Tee z Malajsie, Koukal podlehl 1:2 Japonci Šo Sasakimu.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Sedmadvacetiletá Gavnholt podlehla v úvodním utkání Japonce Akane Jamagučiové, a pokud chtěla pomýšlet na postup ze skupiny, musela proti Jing Yi Tee uspět. Malajsijka byla coby 29. hráčka světa žebříčkovou favoritkou, ale velkou šanci na zisk prvního setu měla o dvacet míst hůře postavená Gavenholt. Za stavu 20:18 však nevyužila po opatrné hře ani jeden setbol a soupeřka čtyřmi body otočila.

Slovenskou rodačku Gavnholt, kterou trénuje její dánský manžel Anders, však nevydařená koncovka nezlomila. Úvod druhého setu jí vyšel, dostala se do šestibodového náskoku 11:5 a vedla ještě 12:8. Pak ale začala chybovat, Jing Yi Tee se vrátila do zápasu a pětibodovou šňůrou otočila.

Gavnholt svůj druhý zápas prohrála za 42 minut a skončí v tříčlenné skupině poslední, přičemž do vyřazovací fáze postupují jen vítězky. Při třetí olympijské účasti tak česká reprezentantka, dříve známá pod dívčím jménem Ludíková, poprvé nezaznamenala výhru.

Koukal nestačil na Sasakiho

Koukal po úvodní hladké porážce s favorizovaným Britem Rajivem Ousephem prohrál první set dnešního zápasu se Sasakim hladce 10:21. Proti pětadvacátému hráči světového žebříčku ve druhé sadě zabojoval a osmi míčky za sebou se dostal do vedení 16:11. V koncovce proměnil třetí setbol a vyhrál 21:16.

Rozhodující sada ale opět patřila Japonci. Koukal nezachytil její start a rychle prohrával 2:8. Japonský badmintonista mu nakonec povolil jen dvanáct bodů. Třicetiletý Koukal, pro něhož by olympiáda měla být posledním turnajem kariéry, tak ani na třetí pokus pod pěti kruhy nezvítězil. Do Ria se kvalifikoval dodatečně na jedno z uvolněných míst po hráčích, kteří se účastní dvou disciplín.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Badminton:
Muži:
Skupina I:
Sasaki (Jap.) - Koukal (ČR) 2:1 (10, -16, 12).
Ženy:
Skupina K:
Jing Yi Tee (Malaj.) - Gavnholt (ČR) 2:0 (20, 15).
ČTK

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: