Míčové sporty

Elsa, Liliana - Hermannová, Sluková 2:0

České beachvolejbalistky prohrály i druhý zápas a o postup budou bojovat s Argentinkami

9. srpna 2016 04:00 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 9. srpna 2016 04:47)

České plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková prohrály na olympijských hrách v Riu de Janeiro v základní skupině i druhý zápas. Český pár nestačil na Španělky Elsu Baquerizovou a Lilianu Fernandezovou. Češky podlehly 15:21 a 19:21. V posledním utkání se Hermannová se Slukovou střetnou s Argentinkami Anou Gallayovou a Georginou Klugovou. Oba páry si to v přímém souboji rozdají o postup.

Ruben Sprich, Reuters

Na rozdíl od úvodního duelu s mistryněmi světa Brazilkami Agathou a Barbarou se Slukové s Hermannovou nepovedlo uhrát ani set, i když k tomu měly blízko.

V úvodní sadě se španělským hráčkám povedlo odskočit a získat ji v poklidu, druhý set byl mnohem napínavější. Za stavu 15:16 české volejbalistky uspěly s protestem proti zahlášenému autu a po přezkoumání situace u videa bylo vyrovnáno.

Pak se jim podařilo jít třikrát do vedení o jeden bod a měly šanci na setbol, v dramatické výměně Hermannová předvedla dva skvělé zákroky v poli, ale při útoku zahrála míč do sítě. Španělky toho využily a následné dva míče získaly. V čele skupiny tak mají plný počet bodů stejně jako Agatha s Barbarou, které si poradily s argentinskou dvojicí.