Ma Long - Čang Ťi-kche 4:0Čínské finále ve stolním tenisu vyhrál největší favorit Ma Long

Čínské finále olympijského turnaje ve stolním tenisu vyhrál největší favorit Ma Long. Úřadující mistr světa porazil hladce 4:0 šampiona z Londýna Čang Ťi-kche, jemuž se nepovedlo stát se prvním úspěšným obhájcem olympijského zlata.

Čínský stolní tenista Ma Long

Rozhodující souboj turnaje mezi dvěma nejvýše nasazenými hráči byl překvapivě jednoznačnou záležitostí. Vyrovnaný byl pouze první set, který Ma Long vyhrál 14:12. V další sadě ztratil pět míčů a v následujících dvou pouze čtyři.

Sedmadvacetiletý Ma Long získal svou první individuální olympijskou medaili. Před čtyřmi lety v Londýně byl spolu s Čang Ťi-kche členem vítězného čínského družstva, do soutěže jednotlivců nebyl po sérii předchozích špatných výsledků nominován, ačkoli i tehdy byl světovou jedničkou. Nyní má velkou šanci zopakovat Čang Ťi-kcheho double, neboť Čína bude v týmové soutěži jasným kandidátem na zlaté medaile.

Čínské finále v mužské dvouhře se pod pěti kruhy hrálo potřetí za sebou.

V zápase o bronz porazil Japonec Džun Mizutani 4:1 Bělorusa Vladimira Samsonova, jenž se nejblíže zisku první olympijské medaile dostal ve čtyřiceti letech při startu na šestých hrách.

Ma Long v semifinále porazil Japonce Džuna Mizutaniho 4:2, Čang Ťi-kche prohrál se Samsonovem jen jeden set.

Čínské finále se ve středu hrálo i ve dvouhře žen. Ting Ning v něm zvítězila nad obhájkyní titulu Li Siao-sia 4:3.