Rubriky:

Ostatní sporty

Se Sašou v zádech. Krpálek splnil slib zesnulému kamarádovi

11. srpna 2016 23:53 - Rio de Janeiro

Hodně emotivní byly chvíle po zisku zlata pro judistu Lukáše Krpálka i jeho kouče Petra Lacinu. A nejen proto, že společně dosáhli na největší úspěch v historii českého juda.

 

Jae C. Hong, ČTK/AP

„Strašně jsem chtěl vyhrát pro mého kamaráda, který vloni zahynul při potápění," zmínil Krpálek reprezentačního judistu Alexandra Jurečku, jemuž se před rokem stala osudnou jeho vášeň při hloubkovém potápění během kondičního soustředění v Itálii.

„Kdykoliv člověk něco potřeboval, tak Saša byl ten, kdo vždycky přijel a pomohl, ať už to bylo třeba o půlnoci. Budeme se všichni judisté snažit dokázat to, co ty jsi dokázat chtěl, ale už jsi to nestihl," napsal tehdy Krpálek na facebook, při Jurečkově pohřbu pak nesl rakev.

„Ještě před odjezdem do Ria jsem byl vyšlápnout na Lysou horu, kde má památník," přiznával čerstvý olympijský vítěz v kategorii do 100 kilogramů. „Když jsem se rozloučil, slíbil jsem mu, že medaili musím dovést. To byla moje povinnost," říkal odhodlaně Krpálek. Svůj slib zesnulému kamarádovi teď splnil. „On tu byl se mnou. Jsem tak hrozně rád, že se to povedlo," přiznával český judista.

I trenér Petr Lacina viděl, že jeho svěřenec měl v průběhu turnaje o pořádnou motivaci navíc. „Speciálně v semifinále ho to hnalo, tam byl jako buldozer," vyprávěl trenér Lacina tichým hlasem.

Jurečka pak Krpálka pomyslně doprovodil na slavnostní vyhlášení. Jeho fotku měl šampión připravenou v reprezentační soupravě, do které se po úspěšném finálovém souboji narychlo převlékal v novinářské mixzóně.

Na nejvyšším stupínku pak převzal zlatou medaili, Jurečkovu fotku z kapsy vyndal a držel ji v ruce, když se v hale Carioca 2 rozezněla česká hymna.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..