Rubriky:

Ostatní

Rusko se proti vyřazení 19 veslařů z OH odvolá k arbitráži

29. července 2016 17:43 - Moskva

Rusko se proti vyřazení 19 veslařů z olympijské výpravy odvolá k mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Agentuře AP to řekl předseda ruského svazu Venjamin But, který doufá, že se případ podaří úspěšně vyřešit před začátkem her v Riu.

 

Edgard Garrido, Reuters

Podle Buta vyřazení veslaři pokračují v přípravě. "Teď jsou v Portugalsku. Trénují a pořád jsou připravení do Ria jet," řekl funkcionář. Olympijské hry v Brazílii začnou 5. srpna.

Veslařská federace FISA v pondělí zamítla start na OH třem ruským olympionikům. Anastasja Karabelščikovová a Ivan Podšivalov dostali v minulosti trest za doping, jméno Ivana Balandina se pak objevilo ve zprávě antidopingové agentury WADA o státem řízeném dopingu v Rusku a zaměňování pozitivních vzorků za negativní.

FISA posléze vyřadila ještě dalších 19 ruských reprezentantů včetně dvou kormidelníků, kteří podle jejího vysvětlení nebyli dostatečně testováni od důvěryhodných antidopingových orgánů. Rusové tak přišli o obě osmiveslice, ženský dvojskif lehkých vah a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah. Zbyla jim jediná loď, mužská čtyřka bez kormidelníka.

Ruská místa v olympijských závodech už FISA přerozdělila jiným zemím. Itálie může poslat na OH dvě posádky, Řecko a Austrálie po jedné.

Mezinárodní federace taekwonda dnes na hry pustila všechny tři ruské reprezentanty, házenkářky se podle ruských médií dozvěděly o negativních výsledcích dopingových testů. Na rozhodnutí ještě čekají boxeři a golfistka Maria Verčenovová, třem cyklistům hrozí vyřazení kvůli dosud nedořešeným dopingovým případům.

Podle ministra sportu Vitalije Mutka tak na hry pojede minimálně 272 ruských sportovců, v původní nominaci jich přitom bylo 387.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..