Judisté Tačimotová a Baker získali pro Japonsko další dvě zlata

10. srpna 2016 22:07 - Rio de Janeiro

aponské judo už má na olympijských hrách v Riu de Janeiro tři zlata a celkově devět medailí. Dnes se o dvě prvenství postarali Mašu Baker ve váze do 90 kilogramů a Haruka Tačimotová, která překvapivě ovládla kategorii do 70 kilogramů. Ačkoli do turnaje šla až jako čtrnáctá nasazená, ve finále porazila držením na zemi trojnásobnou mistryni světa Yuri Alvearovou z Kolumbie.

 

Lucy Nicholson, Reuters

Šestadvacetiletá Tačimotová dosud neměla na kontě z velkých akcí žádnou medaili, ale v Riu ukázala, proč za poslední dva roky prohrála jen jediný zápas, a to v únoru ve finále Grand Slamu v Paříži.

Už ve 2. kole porazila světovou jedničku Kim Pollingovou z Nizozemska v prodloužení. Nastavení potřebovala i ve čtvrtfinále. V semifinále si poradila se světovou čtyřkou Laurou Vargasovou-Kochovou z Německa, která získala bronz, a ve finále po dvou minutách udržela na tatami světovou dvojku Alvearovou. Ta tak rozšířila sbírku tří zlatých medailí z MS a bronzu z olympijských her v Londýně o stříbro. Druhý bronz patří Sally Conwayové z Velké Británie.

Baker splnil roli jedničky

To mužské finále devadesátky mělo složení podle papírových předpokladů. Baker splnil roli jedničky a ve finále porazil nasazenou trojku Varlama Lipartelianiho z Gruzie na juko. Také jednadvacetiletý syn japonské matky a amerického otce od prosince 2014 prohrál jediný zápas, a to ve čtvrtfinále loňského mistrovství světa, kde získal bronz.

O třetí místo v Riu se podělili nasazená dvojka Kwak Tong-han z Koreje a překvapení turnaje Čcheng Sün-čao z Číny, který se na hry kvalifikoval těsně až z 24. místa.

Japonsko v Riu získalo medaili v devíti z deseti dosavadních kategorií. Pouze mezi ženami ve váze do 63 kilogramů skončila Mika Taširová pátá.

Ve čtvrtek se pokusí sbírku Japonska rozšířit Rjunosuke Haga ve váze do 100 kilogramů. Ten by se mohl ve čtvrtfinále potkat s českou medailovou nadějí Lukášem Krpálkem.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Judo:
Muži - do 90 kg:
1. Baker (Jap.)
2. Liparteliani (Gruz.)
3. Kwak Tong-han (Korea) a Čcheng Sün-čao (Čína)
5. Nyman (Švéd.) a Lchagvasuren (Mong.)
7. Mehdijev (Ázerb.) a Iddir (Fr.).
Ženy - do 70 kg:
1. Tačimotová (Jap.)
2. Alvearová (Kol.)
3. Conwayová (Brit.) a Vargasová-Kochová (Něm.)
5. Bernabeuová (Šp.) a Grafová (Rak.),
7. Bolderová (Izr.) a Zupancicová (Kan.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: