Šafářová ve vedru ustála rozbouřený žaludek a těší se na Williamsky

Rio de Janeiro

Ukázala srdce bojovníka. Lucie Šafářová se na úvod tenisového olympijského turnaje dokázala poprat s nepříznivým vývojem zápasu s Italkou Karin Knappovou i žaludečními problémy, které ji v noci před zápasem postihly, a už spřádá plány na souboj se sestrami Williamsovými, na které narazí po boku Barbory Strýcové v nedělním úvodním kole čtyřhry.

Lucie Šafářová

V prvním kole jste narazila na soupeřku z druhé stovky žebříčku. Vstup do utkání vám ale asi nevyšel podle představ...

Měla jsem už v prvním setu brejk na 4:3, pak jsem si ale blbě prohrála servis, šla hrát proti větru a utekl mi první set. Snažila jsem se zkoncentrovat a dobře jsem začala druhou sadu, hned jsem se dostala do vedení a brejkla jsem ji. Pak už se to začalo vyvíjet tím správným směrem.

Slunce na betonových kurtech v Riu udělalo hotové peklo. Uvařila jste soupeřku?

Myslím, že jsme se vařily obě dvě. Ráno jsem se navíc probudila se žaludečními potížemi. Říkala jsem si, že je všechno proti mně. Ale naštěstí se to stabilizovalo.