Živě

Hrály jsme příšerně, uznala Serena Williamsová po šokujícím vyřazení od českých tenistek

8. srpna 2016 17:14 - Rio de Janeiro

Americká tenistka Serena Williamsová připustila, že spolu se sestrou Venus odehrály v úvodním kole olympijského turnaje ve čtyřhře v Riu proti českému páru Barbora Strýcová, Lucie Šafářová příšerný zápas. Podle singlové světové jedničky proto nebylo divu, že obhájkyně zlata utrpěly velmi nečekanou porážku 3:6 a 4:6.

 

Toby Melville, Reuters

"Hrály jsme příšerně, předvedly jsme asi jeden z našich nejhorších výkonů. A výsledek to jasně ukazuje," řekla po zápase rozladěná Serena Williamsová.

"Byl to na první kolo opravdu těžký los, ale na ten jsme zvyklé, ten máme pokaždé. Ale prostě nám to nešlo. Nevím proč," pokrčila rameny mladší ze sesterského dua.

Přiznala, že se jí vůbec nedařilo na síti, kde ji především Šafářová často prohazovala. "Nehrála jsem tak, jak jsem potřebovala. Nepřebíhala jsem tak, jak bylo potřeba, neprohazovala jsem dobře. A o tom to bylo," řekla sebekriticky čtyřiatřicetiletá americká hvězda.

Byla to zábava

Královny olympijské čtyřhry chtěly v Riu navázat na předchozí tři deblová zlata ze Sydney, Pekingu a Londýna. Místo toho ale přišla jejich první společná porážka ve čtyřhře pod pěti kruhy.

"Neřekla bych, že je to zničující porážka. Měly jsme možnost soutěžit za naši zemi a snažily jsme se předvést to nejlepší, co umíme. Jsme venku, ale byla to zábava a budeme si tyhle momenty a zápasy navždy pamatovat. A myslím, že to je to nejdůležitější," řekla Serena Williamsová.

V Riu to byla patrně jejich poslední společná olympijská čtyřhra. Sereně bude při dalších hrách 38 let a Venus ještě o dva roky více. "Máme tolik olympijských deblových zlatých medailí, tolik grandslamových titulů... Bylo to neuvěřitelné," dodala Serena Williamsová, která na rozdíl od Venus ještě zůstala v singlovém pavouku a může ještě usilovat o obhajobu zlata ve dvouhře.

ČTK

Vybojuje česká dvojice Barbora Strýcová, Lucie Šafářová ve čtyřhře medaili?


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • LOH - čtyřhra ženy
  • LOH - dvouhra muži
  • LOH - dvouhra žen
  • LOH - mix

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..