Rubriky:

Vodní sporty

Už se jen dobře najíst a vyspat. Krpálek ukázal, co dělá šampióny, říká Synek před finále

12. srpna 2016 17:10 - Rio de Janeiro

Potřetí za sebou postoupil do finále olympijského skifu. Dvakrát si Ondřej Synek odvážel stříbro, v Riu pomýšlí ještě výš. V semifinále si potvrdil, že formu vyladil kvalitně, svou jízdu ovládl pohodlně před Chorvatem Damirem Martinem.

 

Vít Šimánek, ČTK

Kolik sil jste ušetřil pro sobotní finále?

Snažil jsem se šetřit co nejvíc, ale chtěl jsem vyhrát. Belgičan, Bělorus i Kubánec museli docela jet, tak tam nějaké síly nechaly. O to by to mohlo být v sobotu jednodušší. Neříkám, že to bude jednoduché, ale tohle mi nahrává do karet.

Proč pro vás bylo důležité vaše semifinále vyhrát?

Hlavně, abych byl ve finále vedle Drysdalea a měli jsme k sobě blízko. A také, abych si ověřil, že na Chorvata mám.

Sice chvílemi hustě pršelo, ale vítr nebyl tak silný jako v minulých dnech.

Podmínky se zklidnily, super i oproti čtvrtku, kdy to myslím trochu znehodnotilo závody a ty souboje mohly být mnohem vyrovnanější.

Proto se i vaše semifinále odsunulo na pátek. Jak jste se s tím srovnával?

Nebylo to příjemný. Měl jsem takový splín, protože skoro všichni tady končili, já neměl za sebou ani semifinále. Ostatní veslaři nosili medaile, loděnice poloprázdná. Kluci z dvojky bez kormidelníka, s nimiž bydlím na pokoji, už slavili v Českém domě, já tam zůstal úplně sám. Ale ještě mě čeká jeden závod a pak půjdu taky třeba možná slavit.

Dá se před finále udělat ještě něco speciálního, co by vám pomohlo?

Jen se dobře najíst a vyspat. Pro mě je vždycky nejhorší to semifinále, kde se oddělí ten úspěch od neúspěchu. Teď už je to spíš o momentální fyzické a psychické pohodě. Čtyři roky trénuju na něco, co musím prodat v sedmi minutách, to je na tom nejtěžší. Jako to dokázal ve čtvrtek Lukáš Krpálek. To dělá ty šampióny.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..