S. Williamsová - Azarenková 6:1, 6:2Serena se před čtyřhrou neunavila, světovou jedničku smetla z kurtu

Londýn

Americká wimbledonská šampiónka Serena Williamsová vyprovodila z kurtu po setech 6:1 a 6:2 světovou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska a zahraje si premiérové finále olympijské dvouhry, v němž bude její soupeřkou Maria Šarapovová. Ta v duelu ruských hráček porazila Marii Kirilenkovou, čtvrtfinálovou přemožitelku Petry Kvitové, za hodinu a 29 minut 6:2 a 6:3.

Serena Williamsová (vpravo) si vítězstvím nad Běloruskou Azarenkovou zajistila místo ve finále olympijského turnaje v Londýně.

Třetí hráčka světového žebříčku Šarapovová získala první set hladce za 36 minut, v druhém ale Kirilenková přidala. Poprvé sebrala Šarapovové podání a ujala se vedení 3:2, soupeřka jí ale vzápětí brejk oplatila, vyhrála i další tři hry a postup do boje o olympijské zlato si nenechala uniknout.

Serena Williamsová před dnešním duelem Azarenkovou porazila v osmi z devíti vzájemných zápasů, naposledy v semifinále nedávného Wimbledonu. Tentokrát to bylo naprosto jednoznačné utkání, první hráčka světového žebříčku uhrála jen tři gamy.

Mladší ze sester Williamsových se tak příliš neunavila před dnešním večerním semifinále čtyřhry, v níž po boku Venus útočí na třetí olympijské zlato za sebou.

O singlový titul se utká s vítězkou letošního Roland Garros Šarapovovou a bilance vzájemných utkání znovu hovoří jasně pro ni. Z deseti duelů prohrála jen dva, a to navíc už v roce 2004. Dvakrát se utkaly na londýnské trávě; ve finále Wimbledonu 2004 vyhrála Ruska, před dvěma lety v osmifinále Američanka.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:
Ženy:
Dvouhra - semifinále: Šarapovová (3-Rus.) - Kirilenková (14-Rus.) 6:2, 6:3, S. Williamsová (4-USA) - Azarenková (1-Běl.) 6:1, 6:2.