Rubriky:

Vodní sporty

Deblkanoisté i čtyřkajak jsou ve finále olympijského závodu

7. srpna 2012 11:17 - Londýn

Čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba i deblkanoe Jaroslav Radoň a Filip Dvořák budou na olympijských hrách v Londýně bojovat ve čtvrtek o medaile. Ani jedna z posádek sice nedokázala postoupit přímo do finále z úvodních rozjížděk, ale v semifinálových jízdách čeští reprezentanti bez problémů splnili své základní cíle pro hry.

 

Radek Petrášek, ČTK

Čtyřkajak v rozjížďce bojoval prakticky po celé délce trati o první místo a přímý postup s maďarskými reprezentanty. Na 500 metrech těsně vedl, ale na dalším mezičasu byla opět v čele posádka vedená trojnásobným olympijským vítězem Zoltánem Kammererem. Maďaři nakonec vyhráli o desetinu sekundy.

"Zklamaní jsme nebyli, jeli jsme dobrou jízdu, ale nebylo to úplně stoprocentní. Bylo to takové rozházené," prohlásil háček lodi Daniel Havel. Je to právě on, kdo udává tempo posádky. "Nezvládl jsem to, bylo to trošku rychlé ze začátku, takže jsme potom tuhli," uvedl.

V semifinále česká posádka, jež na nedávném republikovém mistrovství v Račicích zajela historicky druhý nejlepší světový čas na kilometrové trati, obsadila třetí místo za Austrálií a Německem. O jejím postupu nebylo pochyb.

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem byli v úvodní rozjížďce čtvrtí, když i díky suverénnímu výkonu Němců Petera Kretschmera a Kurta Kuschela v závěru šetřili síly. V semifinále dojeli druzí, když je porazili jen Číňané Mao-sing Chuang a Čchiang Li.

"To trochu zamrzí, protože to může být nevýhoda kvůli nasazení do dráhy na finále," upozornil Dvořák. Radoň přiznal, že je atmosféra a očekávání na první olympiádě pohltily a trochu je svazovala nervozita. "Dobře to dopadlo, i když to vůbec nebyly ideální jízdy. Teď půjde o to, abychom si to užili a finále jeli podle našich představ," dodal.

XXX. letní olympijské hry:
Rychlostní kanoistika (disciplíny s českou účastí):
Muži:
K4 1000 m:
Rozjížďka: 1. Maďarsko (Kammerer, Tóth, Kulifai, Paumann) 2:54,153, 2. ČR (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 2:54,267.
Semifinále: 1. Austrálie (T. Smith, D. Smith, Stewart, Clear) 2:52,505, ...3. ČR (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 2:53,984 - postoupili do finále.
C2 muži 1000 m:
Rozjížďka: 1. Kretschmer, Kuschela (Něm.) 3:34,435, ...4. Radoň, Dvořak (ČR) 3:38,711.
Semifinále: 1. Mao-sing Chuang, Čchiang Li (Čína) 3:37,746, 2. Radoň, Dvořák (ČR) 3:37,839 - postoupili do finále.
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..