USA - Austrálie 11:9 ppAmerické vodní pólistky jsou prvními finalistkami na OH

Londýn

Americké vodní pólistky porazily v semifinále olympijského turnaje stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu Austrálii. Díky vítězství 11:9 v prodloužení se mohou pokusit napravit finálovou porážku z minulých her, v duelu o zlato vyzvou vítězky večerního zápasu mezi Španělskem a Maďarskem.

Americké vodní pólistky jsou v semifinále.

Vyhecovaný souboj dvou nejúspěšnějších týmů od zavedení ženského vodního póla do programu OH v roce 2000 byl dlouho vyrovnaný. Do prodloužení ho poslala vteřinu před koncem z penalty gólem na 9:9 Australanka Southern Ashová. Trestný hod přitom rozhodčí nařídili za to, že si americký kouč vybral oddechový čas v době, kdy jeho hráčky nebyly v držení míče.

V prodloužení však rozhodla jednou ze svých čtyř branek Američanka Maggie Steffensová a skóre uzavřela Kami Craigová. Potěšily tak zejména veteránky Brendu Villovou a Heather Petriovou, které při své čtvrté olympijské účasti budou mít šanci ke dvěma stříbrným a jedné bronzové přidat i nejcennější medaili.