Motocyklista Smrž obsadil v závodě superbiků v Imole sedmé místo

IMOLA

Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v první jízdě závodu mistrovství světa superbiků v Imole sedmé místo. Druhou jízdu osmadvacetiletý jezdec kvůli pádu nedokončil a do hodnocení šampionátu si připsal devět bodů.

Jakub Smrž skončil v Imole sedmý.

Smrž do úvodního závodu odstartoval z třináctého místa, hned po startu si ale o příčku polepšil a díky dobré jízdě se nakonec probojoval až na sedmou pozici. Druhá jízda v Imole českému závodníkovi nevyšla a po pádu pro něj skončila už v druhém kole.

Pro vítězství si v první jízdě dojel Brit Jonathan Rea, na kterého Smrž ztratil 24 vteřin. Druhá jízda patřila lídrovi šampionátu Carlosi Chekovi, který si už dnes mohl zajistit titul. Korunovaci španělského jezdce odložil díky šestému místu jeho poslední rival v průběžném pořadí Ital Marco Melandri.

Checa má dva závody před koncem před druhým Melandrim náskok 97 bodů. Smržovi patří čtrnáctá příčka.

Výsledky jedenáctého závodu MS superbiků v Imole
1. závod: 1. Rea (Brit./Honda) 38:03,396, 2. Haga (Jap./Aprilia) -0,111, 3. Checa (Šp./Ducati) -9,449, ...7. Smrž (ČR/Ducati) -24,227.
2. závod: 1. Checa 38:04,538, 2. Haga -4,631, 3. Camier (Brit./Aprilia) -15,159, ...Smrž nedokončil.
Průběžné pořadí (po 11 z 13 závodů): 1. Checa 417, 2. Melandri 320, 3. Biaggi (It./Aprilia) 281, ...14. Smrž 118.