Enge skončil třetí i ve druhém závodu americké série Le Mans

HOUSTON

Třetí místo obsadili Tomáš Enge s Britem Darrenem Turnerem v kategorii GT1 ve druhém podniku americké série vytrvalostních závodů Le Mans v Houstonu. Český jezdec si tak zopakoval výsledek z úvodního dílu sezony, který se jel v březnu v Sebringu.

Tomáš Enge

V absolutním pořadí závodu na dvě hodiny a 45 minut skončil Enge, který se střídal se svým kolegou za volantem vozu Aston Martin, na čtvrté pozici. Zároveň vrátili předchozí porážku kolegům z týmu Prodrive Portugalci Pedru Lamymu a Francouzovi Stephanu Sarrazinovi, kteří skončili hned za česko-britskou dvojicí.

Stejně jako v Sebringu slavila celkový triumf posádka Audi složená z Itala Dinda Capella a Skota Allana McNishe, které minule doplňoval ještě Dán Tom Kristensen. Zatímco tehdy vybojovali první vítězství v historii automobilových závodů s vozem s dieselovým motorem, tentokrát jeli s jiným strojem Audi R10.

Trať vedla kolem stadiónu Reliant

Suverénně ovládli celý závod, když na své nejbližší soupeře získali náskok pěti kol. Za nimi následovaly čtyři vozy třídy GT1, další prototyp byl až šestý.

V Houstonu se jel závod vůbec poprvé na městské trati vedoucí kolem stadiónu Reliant, na kterém se hraje liga amerického fotbalu NFL. Další závod americké série Le Mans čeká Engeho 21. května v Lexingtonu.