Schumacher připravil 66. pole position Sennu o rekord

Německý pilot Michael Schumacher vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu San Marina formule 1 a zajistil si rekordní 66. pole position v kariéře. Dosud se o první místo dělil s bývalým trojnásobným mistrem světa Ayrtonem Sennou, jehož bilanci vyrovnal v první letošní Grand Prix v Bahrajnu. Na okruhu v Imole, kde legendární Brazilec před dvanácti lety tragicky zahynul, v sobotu Schumacher připravil Sennu o poslední významný rekord ve formuli 1.

Schumacher, jenž po fiasku v předchozích dvou závodech s týmem Ferrari pilně testoval, potvrdil zlepšení, o kterém mluvil po příjezdu do Imoly.

V kvalifikaci byl rychlejší o téměř dvě desetiny sekundy než druhý Brit Jenson Button z Hondy, které dnešní jízdy vyšly na výbornou. Její druhý jezdec Brazilec Rubens Barrichello si připsal třetí čas. Vedle něj se do druhé řady postaví jeho nástupce v týmu Ferrari a krajan Felipe Massa.

Mistr světa a obhájce prvenství v Imole Španěl Fernando Alonso zahájí boj o třetí letošní vítězství startem z třetí řady. V kvalifikaci byl pátý s téměř sekundovou ztrátou na sedminásobného šampiona Schumachera.

Jeho kolega z Renaultu a druhý muž průběžného pořadí Ital Giancarlo Fisichella ani nepostoupil do závěrečného boje o místa na startu a obsadil až jedenáctou pozici.

Výsledky - kvalifikace:
1. M. Schumacher (Něm./Ferrari) 1:22,795, 2. Button (Brit./Honda) 1:22,988, 3. Barrichello (Braz./Honda) 1:23,242, 4. Massa (Braz./Ferrari) 1:23,702, 5. Alonso (Šp./Renault) 1:23,709, 6. R. Schumacher (Něm./Toyota) 1:23,772, 7. Montoya (Kol./McLaren) 1:24,021, 8. Räikkönen (Fin./McLaren) 1:24,158, 9. Trulli (It./Toyota) 1:24,172, 10. Webber (Austr./Williams) 1:24,795.