Červená katastrofa! Italská média se opět pustila do Ferrari, které neví, jak se dostat z krize

15. května 2019 10:42 - Barcelona/Praha

Ferrari přivezlo do Španělska nejen vylepšené aerodynamické prvky, ale i nový motor. Všichni očekávali, že by mohlo začít šlapat na paty dominantnímu Mercedesu. Nestalo se. V nedělním závodě jezdci italského týmu skončili pod stupni vítězů, když je ještě předčil Max Verstappen z Red Bullu. Není divu, že italská média se opět do Ferrari pořádně pustila a shodují se, že je stáj bezradná.

 

Profimedia.cz

Třeba Gazzetta dello Sport mluví o tom, že Ferrari se nyní nachází ve skutečné krizi. Zatímco Mercedes stále vítězí a píše historii, Ferrari zažívá další a další potupy a nepovedené závody. Stejně se vyjadřují i další média. „Ferrari se hroutí, auto je pomalé a nikdo neví, z jakého důvodu,“ píše Corriere della Sera.

„Červená katastrofa v Barceloně!“ hlásí Tuttosport a dále píše o tom, že Sebastian Vettel už není soupeřem Lewise Hamiltona. Ferrari by mělo vše vsadit na Charlese Leclerca. I La Stampa hovoří o katastrofě pro Ferrari. Podle deníku je titul, který si tak moc v letošní sezoně v týmu přáli, pryč.

„Temná noc pro Maranello, které je bezmocným svědkem nesporné dominance Mercedesu, a to bez možnosti změny situace. Binotto ani jeho tým nemají nápady, jak se z toho rychle dostat. Víkend v Barceloně potvrdil velkou ztrátu na Mercedes, britský šampion míří za šestým titulem,“ píše Il Giornale.

Mattia Binotto po nedělní Velké ceně Španělska přiznal, že jeho tým skončil daleko za očekáváním. Podle jeho slov jsou však všichni v týmu stále dobře naladěni a udělají vše pro to, aby Ferrari ještě do bojů o titul zasáhlo. O několik hodin později však připustil, že může být špatný i celý koncept vozu. To by však napravit už letos nejspíš nestihli...

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.