Živě

Formule 1 by měla být fyzicky náročnější. Musíme být po jízdě vyčerpaní, říká světový šampion

21. května 2019 13:47 - Praha

Jak moc náročné je řídit monopost formule 1? Podle pětinásobného světového šampiona to až tak těžké není. Teenagerům to prý nedělá problém, a to by mělo. Lewis Hamilton tak žádá, aby vozy po roce 2021 byly náročnější a jezdci byli po závodech vyčerpaní. „Takový by měl sport být,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý Brit.

 

Profimedia.cz

Do formule 1 letos naskočilo hned několik mladíků, včetně teprve devatenáctiletého Landa Norrise, kterého si vybral McLaren. To, že teenager je schopen usednout do monopostu formule 1, aniž by s tím měl problém, je podle Lewise Hamiltona důkazem, že řízení vozu není nijak fyzicky náročné. A to by podle něj tak být nemělo.

„Tohle není sport, kde byste něco museli dělat. Není to vyčerpávající. Upřímně řečeno, monoposty nejsou nijak náročné na řízení, z hlediska fyzičky by to mělo být těžší,“ prohlásil Hamilton na webu motorsport.com. Podle něj by se formule 1 měla vyrovnat z hlediska fyzičky jiným sportům.

„Tenisté jsou po zápase úplně hotoví, obzvláště když hrají čtyři hodiny. Cyklisté musí být po Tour de France vyřízení totálně. O tom by to mělo být. Také bychom po jízdě měli být vyčerpaní,“ tvrdil dál pětinásobný světový šampion, který přišel i s nápadem, co by mohlo formuli 1 ztížit.

„Myslím, že bychom se po roce 2021 měli zbavit některých věcí, třeba posilovače řízení,“ uzavřel jezdec, který je v průběžném pořadí letošního šampionátu na prvním místě a jehož v současnosti jediným soupeřem je jeho kolega z Mercedesu Valtteri Bottas, který na něj ztrácí sedm bodů.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.