Rubriky:

Formule 1

Hamilton může o víkendu slavit. Co mu zajistí šestý titul?

1. listopadu 2019 11:51 - Austin/Praha

Lewis Hamilton se do USA moc těšil. O nadcházejícím víkendu se tady totiž může stát již pošesté mistrem světa formule 1. Stačí k tomu opravdu málo. Osmé místo v případě, že by závod vyhrál jeho týmový kolega z Mercedesu Valtteri Bottas. Pokud by zvítězil někdo úplně jiný, pak by titul patřil Hamiltonovi bez ohledu na další výsledky.

 

Luis Cortes, Reuters

I když to před začátkem sezony vypadalo, že by letošní sezona formule 1 mohla být napínavější než předešlé, nedošlo k tomu. Od začátku dominoval Mercedes. Chvíli se o průběžné první místo přetahovali jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas, avšak k žádnému velkému souboji o titul v závěrečných závodech nedojde.

Hamilton se totiž světovým šampionem může stát už po Velké ceně USA. Na Bottase má náskok čtyřiasedmdesáti bodů a v hře je už jen bodů osmasedmdesát. V případě, že by v Austinu vyhrál Bottas a získal by i bod za nejrychlejší kolo, stačí Hamiltonovi dojet na osmém místě.

„Vůbec by mě nenapadlo, že budu mít pět titulů. Pokud získám šestý, bude to opravdu neskutečné,“ prohlásil Hamilton na webu BBC. „Okruh tady je skvělý, daří se mi na něm, těším se, tak snad se mi to povede,“ doufal jezdec, který v Austinu už dokázal pětkrát vyhrát.

Celý závod jsem se trápil. Je to ohromující výsledek, rozplýval se Hamilton po nečekaném vítězství

S myšlenkami na vítězství odjel do Spojených států amerických i Red Bull. Podle poradce týmu Helmuta Marka tady bude jejich monopost velice silný. „Očekávám, že bychom mohli vyhrát,“ tvrdil Marko, který spolu s vedením řeší jezdeckou sestavu pro příští rok. Kolegou Maxe Verstappena budˇ zůstane Alexander Albon, nebo se jím znovu stane Pierre Gasly a ve hře je i Daniil Kvjat.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1