Rubriky:

Formule 1

Formule 1 pomůže Austrálii. Nabízí nejen věci hvězdných jezdců, ale i zajímavé zážitky a setkání

22. ledna 2020 12:23 - Praha

Rukavice a boty Daniela Ricciarda z Renaultu, setkání s šestinásobným světovým šampionem Lewisem Hamiltonem, prohlídka továrny McLarenu, nebo večeře s technickým ředitelem formule 1 Rossem Brawnem. To je jen část nabídky z aukcí, jejichž výtěžek maá pomoci obětem požárů v Austrálii.

 

Profimedia.cz

Lewis Hamilton již před několika týdny prohlásil, že ho zasáhlo to, jak požáry ničí Austrálii, a tak poslal zasaženým oblastem pět set tisíc dolarů (přes jedenáct milionů korun). Teď se k šestinásobnému světovému šampionovi připojila i celá formule 1. Ta se rozhodla tuto středu spustit dobročinnou internetovou aukci.

Do dražby půjdou nejen podepsané věci, ale také zajímavé zážitky. Zájemci tak budou moci vydražit třeba rukavice a boty Daniela Ricciarda, které použil loni, ve své první sezoně u Renaultu, nebo kombinézu Alexandera Albona z Red Bullu. Do aukce pak půjde i helma Kevina Magnussena z Haasu, ve které za necelé dva měsíce odstartuje letošní sezonu světového šampionátu.

Kromě toho pak formule 1 nabízí různá setkání. Během Velké ceny Austrálie se zájemci budou moci potkat třeba s Hamiltonem a jeho kolegou z Mercedesu Valtteri Bottasem, nebo s jezdci McLarenu Carlosem Sainzem a Landem Norrisem. V nabídce jsou také setkání s některými šéfy týmů, jako třeba s Mattiem Binottem z Ferrari, nebo s Claire Williamsovou, která vede Williams.

Prohlídky po továrně pak nabízí Renault a McLaren a kdo bude mít zájem, může se účastnit dražby o večeři s technickým ředitelem formule 1 Rossem Brawnem. Výtěžek půjde na hasiče a nadacím, které zajišťují obnovu venkova a přírody. Aukce na zážitky trvá do 9. února, na věci pak do 16. února na webu f1authentics.com.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1