Rubriky:

Formule 1

Racing Point je dál růžový. Každým bodem v závodě pomůže Gambii

18. února 2020 11:47 - Praha

Letos ještě jako Racing Point, od příští sezony už jako Aston Martin. Také britský tým před středečním startem předsezonních testů odhalil svůj nový monopost. Ten je opět růžový a vedení stáje si klade nelehký úkol. Po loňském sedmém místě v Poháru konstruktérů se chce přiblížit nejlepší trojce.

 

Twitter

Již tuto středu na okruhu v Barceloně odstartují předsezonní testy formule 1. Téměř všechny týmy už své nové monoposty odhalily. Chyběl už jen Racing Point a Alfa Romeo, která sice nový monopost už vyzkoušela na trati ve Fioranu, avšak v jiném lakování. To představí až při testech. Racing Point se pak pochlubil autem v pondělí. To je ještě více růžové.

Tým loni obsadil v Poháru konstruktérů sedmou příčku, tu by chtěl vylepšit. „Chceme být špičkou středu pole,“ přiznal Otmar Szafnauer, šéf stáje na webu formula1.com. „Chtěli bychom být čtvrtým nejsilnějším týmem a přiblížit se co nejvíce těm nejlepším třem. Ale nebude to snadné, konkurence je veliká,“ uvědomuje si Szafnauer.

Jezdecká sestava týmu zůstává stejná, do kokpitu usedne Lance Stroll a Sergio Pérez. „Doufám, že to bude moje nejlepší sezona ve formuli 1, která z pohledu výsledků předčí všechny ty předešlé. To je cílem pro tuto sezonu,“ prohlásil Pérez, který loni v šampionátu obsadil desáté místo.

Titulárním sponzorem týmu se stala firma BTW, která se věnuje úpravě vody. Společnost se zavázala, že pokaždé, když Racing Point bude v závodech na bodech, vybuduje v Gambii novou studnu. Letošní ročník mistrovství světa začne v polovině března Velkou cenou Austrálie a bude mít dvaadvacet závodů.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1