Příští rok se zřejmě nepojede Velká cena Francie formule jedna

15. října 2008 22:39 - PAŘÍŽ

Z kalendáře formule jedna pro rok 2009 zřejmě vypadne tradiční Velká cena Francie. Tamní motoristická federace (FFSA) ve středu uvedla, že nemá na pořádání Grand Prix v Magny-Cours dost peněz.

"Po prozkoumání ekonomické situace se FFSA zříká pořadatelství. Vzhledem k tomu, že se zatím nenašel nikdo, kdo by FFSA zastoupil, nebude Velká cena Francie moci figurovat v kalendáři FIA pro rok 2009," uvedli představitelé národní federace.

V Magny-Cours se měla příští rok konat Grand Prix naposledy. Okruh, jenž je kvůli své vzdálenosti od Paříže a nedostatku ubytovacích možností nepopulární u týmů a sponzorů, by měla od roku 2010 nahradit nová trať poblíž francouzské metropole.

Z kalendáře na příští rok už vypadla Velká cena Kanady. Zatím není jisté, zda by případný odchod Francie pomohl Montrealu zpět do programu F1.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.