Rubriky:

Formule 1

Britský tisk je u vytržení z Hamiltonova triumfu

3. listopadu 2008 11:46 - LONDÝN

Lewis Hamilton, který se v neděli stal za dramatických okolností mistrem světa formule jedna, zcela ovládl titulní stránky pondělních britských novin, kde mu mírně konkuruje jen americký prezidentský kandidát Barack Obama. Fotografie nejmladšího šampióna formule jedna dominuje i první stránce ekonomického listu Financial Times.

"Kolo bohů," napsaly The Times o dění v závěrečném okruhu šampionátu, ve kterém se Hamilton v Sao Paulu s obrovskou dávkou štěstí posunul na potřebné páté místo znamenající pro něj zisk titulu. "Bylo to vyvrcholení dvou let skvělých výkonů a krátkého života věnovaného výlučně tomuto úkolu," uvedl list.

"Britský jezdec získal korunu zpět z drápů porážky v tak ohromujícím rozuzlení, které by v jakémkoli hollywoodském filmu bylo nesnesitelně kýčovité," napsal The Independent. "Ale tentokrát to byla skutečnost a jeden z nejdramatičtějších rozhodujících okamžiků v historii."

Daily Mail hned přispěchal s předpokladem, že nedělní titul udělá z Hamiltona nejlépe placeného sportovce světa. List odhaduje jeho příjem v příštím roce na nejméně 100 milionů liber (přes tři miliardy korun), čímž jasně předčí loňský výdělek fotbalisty Davida Beckhama (31 milionů liber) i letošní příjem golfisty Tigera Woodse (72 milionů). The Daily Telegraph očekává na základě odhadů odborníků na marketing, že se Hamilton stane brzy větší ikonou, než jakou je nyní právě Beckham. Experti tipují, že by si mohl v kariéře vydělat přes miliardu dolarů.

The Sun označil Hamiltona za fenomén, který se objeví jednou za generaci. "Lew, to byla nádhera," napsal Daily Mirror, který se domnívá, že Hamiltonovo vítězství by mohlo být "dobrým znamením pro další velký závod". "Mladý charismatický černoch prokázal houževnatost, umění a odhodlání a vyhrál, i když vše hrálo proti němu. Nyní je řada na Baracku Obamovi," napsal list.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.