Rubriky:

Formule 1

Zářijová Velká cena Singapuru formule 1 nejspíš nebude

16. května 2020 13:45 - Singapur

Zářijová Velká cena Singapuru formule 1 se letos nejspíš neuskuteční. Tamní organizátoři uvedli, že jim nepřipadá proveditelné uspořádat závod bez diváků.

 

Twitter@Astoraka

Formule 1 plánuje rozjet sezonu v červenci dvojitými závody před prázdnými tribunami v Rakousku a Británii. V Singapuru se má podle původního programu jet 20. září, nicméně tamní organizátoři uvedli, že za zavřenými dveřmi závod pořádat nechtějí.

"Naší prioritou je zdraví a bezpečnost fanoušků, dobrovolníků a všech Singapuřanů," řekl mluvčí pořadatelů listu The Straits Times. "Přípravné práce obvykle trvají tři měsíce, ale bude záležet na tom, zda to bude proveditelné za současných vládních nařízení," dodal.

Charles Leclerc na snímku z loňského závodu ve Spa.

Pool New, Reuters

Loňskou Grand Prix na městském okruhu Marina Bay sledovalo během tří dnů 268 000 diváků, z nichž 40 procent tvořili zahraniční návštěvníci.

Přestupový kolotoč v F1 se roztočil! Sainz míří do Ferrari, v McLarenu ho střídá Ricciardo

Formule 1 musela kvůli koronavirové pandemii od března sedm Velkých cen odložit a tři zrušit. Upravený kalendář ještě nebyl oficiálně zveřejněn, ale v návrzích kolujících po internetu Grand Prix Singapuru není.

Ostrovní země hlásila téměř 27 tisíc případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší číslo v Asii v poměru k počtu obyvatel. Infekce se šíří především v přeplněných ubytovnách zahraničních pracovníků. Vláda vyhlásila celostátní omezení pohybu do 1. června.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1