Rubriky:

Formule 1

McLaren očekává o třetinu nižší obrat

7. prosince 2008 16:45 - LONDÝN

Stáj formule 1 McLaren očekává, že kvůli celosvětové ekonomické krizi jí klesne roční obrat o třetinu. Podle jejího šéfa a spolumajitele Rona Dennise počítá vedení týmu s poklesem ze 280 milionů liber (8,4 miliardy korun) až na 175 miliónů.

"Náš rozpočet je závislý na nákladech společností na propagaci. V době krize na ní budou šetřit," citovala Dennise agentura Reuters. "Předpokládáme, že se nám obrat sníží z 280 milionů liber až na 175 milionů ročně," dodal.

Jedním z majitelů stáje McLaren je i automobilka Mercedes. Jejíž sportovní šéf Norbert Haug nedávno prohlásil, že jestli chtějí týmy ve formuli přežít, musí během následujících dvou let snížit náklady minimálně o polovinu.

Haug o snižování nákladů mluvil poté, co z formule odešla automobilka Honda. Japonská společnost se rozhodla kvůli celosvětové ekonomické krizi šetřit, a proto se vzdala aktivit v F1, neboť si za ně nemůže dovolit utratit půl miliardy dolarů ročně (10,2 miliardy korun).

ČTK

Časová osa: Formule 1

Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.