F1 prodloužila o rok smlouvy s pořadateli v Maďarsku a Belgii

5. června 2020 22:07 - Praha

Velké ceny formule 1 v Maďarsku a Belgii dostaly jako kompenzaci za letošní Grand Prix, které se pojedou kvůli koronaviru bez diváků, od vedení šampionátu další ročník navíc nad rámec původní smlouvy. Na Hungaroringu se tak bude jezdit F1 minimálně do roku 2027, ve Spa do roku 2022.

 

Twitter@F1

Stejné dohody s pořadateli MS dosáhla před několika dny také italská Monza, jež má jistotu setrvání v seriálu do roku 2025.

"Nejsme v takové ekonomické situaci, abychom mohli finančně pomáhat promotérům, kteří se dostanou do problémů, ale jsme v situaci, kdy chceme mít dobrá dlouhodobá partnerství," citoval server racefans.net sportovního šéfa seriálu Rosse Brawna.

"Proto jsme s některými okruhy prodloužili smlouvu o rok, protože o tento rok v podstatě přišli. Dodá jim to stabilitu."

Nový ročník mistrovství světa formule 1, který byl odložen kvůli pandemii koronaviru, odstartuje za měsíc v Rakousku. Zatím je v kalendáři osm závodů.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.