Toyota se proti Trulliho trestu z VC Austrálie neodvolá

1. dubna 2009 10:10 - KUALA LUMPUR

Stáj formule jedna Toyota se neodvolá proti penalizaci, kterou obdržel její jezdec Jarno Trulli bezprostředně po skončení nedělní Velké ceny Austrálie. Verdikt od zeleného stolu jej stál medailové umístění a nezískal za úvodní závod sezóny nakonec žádný bod.

Představitelé Toyoty si prostudovali podobné případy z minulosti a došli k závěru, že by se u odvolacího soudu úspěchu nedočkali. "Vedení stáje nevidí v pokračování procesu žádné výhody," stojí v dnešním prohlášení.

Trulli byl penalizován 25 sekundami za to, že předjel Lewise Hamiltona v době, kdy po okruhu jezdil safety car. Jelikož zpomalovací vůz nakonec dovedl startovní pole až do cíle, byly mezi jezdci minimální časové rozdíly, a tak se Trulli propadl ze třetí pozice až na dvanáctou.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.