Rubriky:

Formule 1

To byla jízda! Talentovaná jezdkyně ve svém prvním závodě v evropské F4 kralovala

23. června 2020 11:23 - Silkeborg/Praha

Juju Nodaová. Další talentovaná jezdkyně, která by jednou na okruzích formule 1, chtěla prohánět muže. Teprve čtrnáctiletá dcera bývalého jezdce F1 a IndyCar Hidekiho Nody už o sobě dává vědět. V Evropě se rozhodla závodit v dánské formuli 4 a při své premiéře hned vyhrála.

 

Twitter@supergtworld, Twitter

Její otec Hideki Noda si vyzkoušel formuli 1 i závody IndyCar. Avšak příliš úspěšný nebyl. Čtrnáctiletá Juju Nodaová by ho tak jednou mohla překonat. Talentu má opravdu dost. Už na domácích tratích v Japonsku nechávala za sebou své mužské kolegy a překonala několik rekordů.

Teď se chce posunout dál. Spolu s otcem a týmem se rozhodla přesunout do Evropy. Tady by v dánské formuli 4 chtěla sbírat další zkušenosti a zatím se jí to daří. O uplynulém víkendu se zúčastnila prvních tří závodů F4, které se konaly na okruhu Jyllandsringen, a že se s ní musí počítat, dokázala hned v tom úvodním.

V kvalifikaci na něj měla druhý nejrychlejší čas. Do závodu ale odstartovala z pole position, neboť čas jejího přemožitele byl anulován. Nodaová tak měla při své premiéře vynikající možnost vyhrát a využila ji. Po svém prvním závodě v evropské F4 tak vystoupala na nejvyšší stupínek.

Skvěle si vedla i ve druhém závodě, v němž figurovala na třetím místě, avšak kvůli nezaregistrovaným pneumatikám byla diskvalifikována. V tom třetím pak dojela na bronzové příčce. „Jsem spokojená, jak to všechno šlo,“ hlásala Nodaová na webu formulascout.com. „Hlavně s úvodním závodem. Vyhrát jako nováček je něco speciálního. Cítím se skvěle,“ radovala se. „Myslím, že se nám zatím vede dobře, i když je to pro nás někdy obtížné, protože zde neznáme mnoho lidí ani jazyk. Ale závodění je stejně zábavné jako všude jinde,“ dodala Nodaová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1